Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnapra meg kell tanulnom...

Holnapra meg kell tanulnom kb.230 német szót. Jó módszer?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Kösd fel magad!
2011. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mi a jó módszer az hogy 1 napra hagytál mindent???
2011. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem is igaz te szerencsétlen, ma is adták fel
2011. febr. 14. 15:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez jóformán emberi képtelenség 1 nap alatt megtanulni ennyi szót. Nekünk max 50-et adtak fel másnapra. Az ember 1 nap max. 20 szót tud megtanulni, úgy, hogy az tartós is legyen.

Ami nekem segített az egy jó kis program Vocatude vagy Voca. Beírod a szavakat és gép kikérdezi, sokszor lefuttatod, amíg nem megy jól, azt is kiírja a program, hogy hány százalékát tudtad a szavaknak.

2011. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
jah akkor sorry. :/
2011. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

16:15:

Azért ez így nem teljesen igaz. Én minden nap elég sokat angolozok (2-3 óra) és napi 100 szót (de nem sokkal többet) képes vagyok megtanulni nem rövidtávon is. (Főleg azért, mert sokszor futok bele ugyanabba a szóba, és egy idő után megrögzül)

Legalábbis angolból megvalósítható.

2011. febr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a klasszikus letakarom az idegent, nézem a magyart, és megyek sorba módszert szoktam. De ha van időd/kedved, itt [link] például be tudod írni a szavakat, és kikérdezi meg szókártyákat csinál, még játék is van. Hasonló lehet mint amelyiket az egyik előző írt.

Egyébként hogy lenne emberi képtelenség ennyit tanulni? Mi angolból pl. jó sok szóból szoktunk dogát írni, 200-300 sokszor van. És mivel lusta vagyok, mindig az utolsó napra hagyom, és ötöst szoktam írni. Oké, hosszútávra (pl. 1 év) nem sok marad meg, legalábbis magyarról angolra, fordítva azért igen. De nem is bánom, mert csomó olyan felesleges szó van, amit aktívan felesleges lenne tudni, passzívan még egész hasznos.

2011. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetesen meglehet tanulni másnapra, nem erről van szó, rövid távon fog menni, csak hosszabb távra hatásosabb a napi 20 szó. Aki egy nap képes megtanulni hatásosan 300-300 szót, mert van ilyen az 1 hónap alatt tudja a középfokhoz szükséges szókincset.
2011. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Óránként megtanulsz valahogy 40-et..

Tudom,hogy nehéz lesz,sőt! Nekünk képleírásokból kell sokat tanulni.. 5mondat,2-3soros egy mondat. De majd csak megtanulom..xD

Neked viszont sok sikert,ha ma adták fel,és holnapra kell..:\ Eléggé necces.

2011. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem hogy mit mondasz, és ebben igazad is van, csak azt nem, hogy hogy jön ez a kérdéshez? Itt pont arról volt szó, hogy holnapra meg lehet tanulni 230 szót, nem arról, hogy meg is kéne maradnia. Csak arra reagáltam, hogy beírtad, hogy képtelenség egy nap alatt ennyit megtanulni, ami nem igaz. De bocsánat ha félreértettelek.

Egyébként mindegy is, ne kezdjünk el ezen veszekedni, a kérdező meg reménykedjünk meg fogja tanulni szavakat. :)

2011. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!