Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Töriből holnap témazáró....

Töriből holnap témazáró. Évszámokat hogyan tudnám megtanulni, mert nagyon sok van belőle? Valami jó módszer hogy megjegyezzem mi volt ekkor meg ekkor van rá valami?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a magolás, sajna... Mintha szavakat tanulnál egy nyelvórán...
2009. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Holnapra? Izé.

Minden egyes évszámot próbálj kötni vmihez (telefonszám, születésnap, már ismert adat, dátum) Addig agyalj rajta, amíg vmi, akár nagy baromság nem jut eszedbe, amihez kötni tudod.

2009. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

úhh, ha tudnám a titkomat, megosztanám veled... valószínű, hogy már túl vagy a dolgozaton, de azért még pár alkalommal szükséged lehetne erre...

Nekem minden szám megmarad a fejemben, elég egyszer ránéznem, és már tudom is... Tele van a fejem különböző számokkal. Telefon, évszám, dátum, sorszám...

Tippem nekem is az: kösd vmihez. Akár vmi ritmushoz, vagy akár ahhoz, h egyik évben történt ez, következő évben az.

Nekem pl Mátyás király uralkodásának kezdete volt könnyű ebből a szempontból: Amerika felfedezését már nem élhette meg. (1490-ben meghalt, Amerikát 1492-bem fedezte fel Kolombusz)

2009. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ben. bocs.
2009. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha esetleg olyan a tanár (és ha persze középiskola) akkor a Közép Iskolai Töri Atlaszba hátul bennevannak az évszámok. Térképes feladatnál könnyen kipuskázható, ha kevés az időd hogy normálisan megtanuld.

Csalás de ha nincs más mentsvár hasznos. ;)

2009. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!