Egy 6tonna tömegű autó 72km/h sebességgel halad. Hirtelen erősen fékez, ezért megcsúsznak megállított kerekei. Mekkora a fékútja, ha a csúszási súrlódási együttható 0,4? Az autó blokkolás nélküli fékútja 40m. Mennyi tapadási súrlódási együttható?

2011. febr. 22. 18:37
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

I


Fs=m*g*n

s=gt^2/2=v^2/(2a) => a=v^2/(2s)


m*g*n=ma=m*v^2/(2s)


s=v^2/(2gn) => 20*20/(2*0,4*9,81)=50,968 m a fékút


II.

s2=v^2/(2gn) => n=v^2/(2gs2) => n=400/(2*9,81*40)=0,5097 a tapadási súrl együttható

2011. febr. 22. 21:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Testvérem nevében hálásan köszönöm a mélyreható levezetést.
2011. febr. 22. 23:52