Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyelvtan házi. Mondatokat...

Nyelvtan házi. Mondatokat kell elemezni. Lent lesznek a mondatok. Leírjátok h alany tárgy helyhatározó meg ilyenek? és hogy milyen vonallal húzom alá.

Figyelt kérdés

1. Kutyából nem lesz szalonna.

2. A vér nem válik vizzé.

3. Bottal üthetik a nyomát.

4. Nagyon hideg lesz holnap Budapesten.

5.Kezet nyújtottam barátjának Petinek.

6. Piri a barátnőjénél is szebb.

7.Anyám szájából édes volt az étel.

8. Most múlik pontosan.

9. Elsuhant felettem egy madár.

10.Vágtatnék tovább veled az éjben.


nagyonkösziiiii!:DD


2011. febr. 27. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
nem, nem oldjuk meg helyetted a házidat.
2011. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki?Piri.EZ az alany.Mit állítunk?Szebb.Kinél?Barátnőjénél.Hasonlító határozó.
2011. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És a határozókat hullámos vonallal húzod alá,és alá írod,hogy pl.:hasonlító . Az alanyt egy vonallal,az állítmányt kettő,párhuzamos vonallal.A tárgyat egy szaggatott vonallal.A jelzőket csak pontozod: .........

Ezek a jelölések minden esetben így vannak.

2011. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit állítunk?Nyújtottam.Ki?Én.Rejtett alany,a mondat végé zárójelen írd,hogy (én),és az ént alázúzod egy vonallal.Ágrajzban így jelölöd: (A) . Kinek?barátjának,Petinek.Ez kettőnek számít,mind a kettő részeshatározó.(Szerintem)
2011. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor?Most.Időhatározó.Mit állítunk?múlik.Mi?(ő)Rejtett alany.Hogyan?Pontosan.Módhatározó.



(AZ elemzést állítmánnyal kezdjük,majd az alannyal.Utána jön a tárgy,és a határozók.Ennyit segítettem.)

2011. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:D
2011. febr. 27. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!