Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezekből a szavakból milyen 10...

Ezekből a szavakból milyen 10 mondatos összefüggő szöveget lehet alkotni? (több info lent)

Figyelt kérdés

Tétova,Napfény csigaház,pillád,

hajad,álom,megérínt,


És ebből kell kirakni egy 10 mondatos össze függő szöveget!

de azért lehet benne más is csak ezek szerpeljenek benne!


2011. márc. 30. 05:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Tétován, merengve ültem a parton és néztem, ahogy a tó feszített víztükre összeborzolódik egy-egy beledobott kavics után.

Rég szerettem volna megtanulni kacsázni, de nekem sose sikerült úgy mint apunak.

Emlékszem milyen csodálattal néztem mindig, ahogy elindult a kövecske a tó vizén.

A Napfény visszacsillant a tóról és a szebb, csillogósabb kövekről is, végül a tó elnyelte a követ.

De én csak dobtam és dobtam, a tó pedig nyelte és nyelte a szebbnél szebb lapos köveket valamiért sose akart ez nekem pattogni.

Egyszer mikor álomra hajtottam fejem, fáradtságom miatt, pilláim szinte azonnal leragadtak - szerettem a tó mellett pihenni-, furcsa dolgok történtek mindig.

Egy bő fél óra elteltével mikor kinyitottam a szemem egy üres, magára hagyott csigaház hevert mellettem, gyönyörű volt.

De ez mára már mind a múlté.

Ma már a feleségemmel és a gyerekekkel látogatom meg ezt a tavat, bár kacsázni még mindig nem tudok.

De mindig elmondom a kedvesemnek, amit az én édesapám mondott a ennél tónál szeretett édesanyámnak:

-Imádom ahogy a szél megérinti a hajad!


(én ezt írnám, bár nem tudom a korod, és hogy fiú vagy e vagy lány!) de kiindulásnak szerintem megteszi legfeljebb írd át.

2011. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezt felcseréltem: amit az én édesapám mondott ENNÉL A Tónál...

meg vesszők is maradtak ki, ha másolod figyelj erre.

2011. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!