Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek. Eltudná valaki magyaráz...

Matek. Eltudná valaki magyarázni hogy kell megoldani ezt a feladatot: negyedik gyök alatt 97 az ötödiken?!

Figyelt kérdés
Tehát valami egyszerűsítésre vagy ilyesmire gondoltam, nem csak a végeredményre.
2011. okt. 17. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne vedd készpénznek amit írok, de ezt fel lehet írni gyök nélkül is, mégpedig törtkitevőjű hatványként.

Tehát, ha törtkitevőjű hatványként írom fel: 97 az 5/4-iken lesz (sima törttel kell írni).

Egyszerűsíteni nem tudom, hogy gondolod, én csak törtkitevőjű alakban tudom felírni, az eredmény pedig, ha jól számoltam 304,414.

De nem biztos, hogy jól gondolom.

2011. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BKRS ***** válasza:

negyedik gyök alatt 97 = 97 az egynegyediken.


negyedik gyök alatt 97 az ötödiken az meg = 97 az otnegyediken.

Kulonosebb egyszerusitesre nem latok lehetoseget, kulonosen, hogy 97 primszam.

2011. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BKRS ***** válasza:
Teljesen off: Shakespeare 97. (XCVII) szonettjeben az angol valtozatban a 7. sor 7. szava az, hogy "prime".
2011. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!