Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél nekem? Matekházi,...

Segítenél nekem? Matekházi, felszín, térfogat.

Figyelt kérdés

A kérdés az, hogy: a kúp palástja egy 20 cm sugarú körlap fele. Számítsa ki a felszínét és térfogatát.


Nos, erre jutottam: a kúp felszíne= alap+palást felületének összege

A= pi*r^2+pi*r*gyök alatt r^2+h^2


ebből=> V= 1/3*r^2*pi*h


De a magasságát hogyan tudom kiszámolni? Vagy rossz irányba haladok a feladattal?


2011. ápr. 1. 06:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad is: a kúp felszíne= alap+palást felületének összege


a palást felülete: 20 cm sugarú kör területének a fele, vagyis r^2*Pi/2= 628 (bocs, de nem tudok pontosan számolni, csak 3,14-gyel számolok).


Az alapkör területe: a 20cm-es kör kerületének a fele.

2*r*Pi/2= 62,8 , ez a kis alapkör kerülete, ebből a kis alapkör sugara: 10 cm


Innen Pit. tételével van egy háromszög, aminek a= 10 b= a keresett magasság, és az átfogó a 20

100+mag^2=400

magasság= gyök alatt 300

ebből pedig már tudod behelyettesíteni az adatokat a felszín képletbe. Bocs, de most nem tudok számolni, de ez a menete.

2011. ápr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos jól írtad le a feladatot?


Az a kijelentés, hogy

"kúp palástja egy 20 cm sugarú körlap fele"

csak annyit jelent, hogy a palást területe P = 50π, semmi többet.


Ez a mondat

"Az alapkör területe: a 20cm-es kör kerületének a fele."

csak feltételezés, a feladat szövegéből nem következik, hogy bármiféle összefüggés lenne a palást területe és a kúp alaplapjának területe közt. Ilyen formában a feladatot nem lehet megoldani.


Akkor hogyan is szól pontosan a feladat?

2011. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem tudom, az előző honnan vette az 50pí-t.


Másrészt: "csak feltételezés, a feladat szövegéből nem következik, hogy bármiféle összefüggés lenne a palást területe és a kúp alaplapjának területe közt."

ez nem teljesen igaz. A palást egy félkör, így maga a körív, tehát a félkör kerülete az az alapkör körének a kerülete, ez minden kúpnál így van. És ebből számítható a területe is.Nem tudom, hogy mit kötekedik, de megoldható a feladat.

2011. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sugarat átmérőnek néztem azért az 50π. Helyesen 200π.

Amúgy igazad van, én értelmeztem rosszul a feladatot.

2011. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát!
2011. ápr. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!