Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oljam meg ezt a trigono...

Hogyan oljam meg ezt a trigonometrikus egyenletet?

Figyelt kérdés

sinx=2cosx


érdekes módon a nehezebbek mennek, de itt nem tudok elindulni...


köszi


2009. okt. 21. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

használd fel azt az összefüggést, hogy cosx=1/sinx és így közös nevezőre tudod őket hozni!


-> sinx=2° 1/sinx

2009. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A koszinusz nem a szinusz reciproka. De a négyzetes összefüggés használható: szinusz négyzet meg koszinusz négyzet egyenlő egy. Ha megvannak az eredmények, akkor helyettesíts vissza, mert a négyzetre emelés miatt hamis gyökök is bejöhetnek.
2009. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 63 fok 26 perc jött ki, és nem látok rá szép alakban megadható eredményt, viszont az eredmény klasszul szemléltethető:


sin x = 2 cosx

sinn x / cos x = 2

tg x = 2

tg x = 2/1 ==> tehát x egy 2 egységnyi és 1 egységnyi befogójú derékszögű háromszög hegyesszöge éspedig a 2 egységnyi befogóval szemben

2009. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló. bocsi de úgy nem jó:) mert nem egymás reciprokjai.:)


2. válaszoló. nekem is ez jött ki, csak most vesszük azt hogy négyzetre emeléskor ellenőrizni kell hogy van e hamis gyök. ezért még nem hinném h feladta házinak hogy így oldjuk meg, de amúgy így fogom leírni:)


3. válaszoló. azt tanultuk, hogy ismeretlennel nem osztunk le, mert nem tudjuk, hogy pozitív e vagy negatív. de amúgy én is így csináltam vna.


köszönöm a válaszokat.:)

2009. okt. 21. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!