Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ballada írás? (ásó, kapa,...

Ballada írás? (ásó, kapa, nagyharang. )

Figyelt kérdés

"Az asszony pedig ment, ment, elment.Elveszett a nagy pusztán. A nap egyre feljebb hágott az égen s nézte ahogy a fekete asszony vászonfehérben tovább a pusztán. Az pedig csak ment,addig ment, míg a puszta el nem nyelte.Addig ment, addig ment, míg el nem érte a Dunát. Azon átalment, ladikos embert lelt,áttette. És ment,

Ment, amerre hallotta, hogy juhászok szoktak legeltetni.

Ment az egész nyáron, ment amíg csak a hó le nem esett, minden fődet bejárt, minden nyájat megkeresett, minden juhásszal leült, s megkérdezte, ilyen meg ilyen derék kis hallgatag embert a háromszáz juhával. Téllére hazament a falujába.

ezt kellene balladává (két versszak) alakítani hogy nagyjából rímeljen, a "ment" szó sokszoros ismétlése megmaradjon, és lehet régies kifejezésekkel is rásegíteni a rímekre.


2011. ápr. 7. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Házi feladat balladaírást megfelelő díjazásért vállalok.
2011. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen díjazást vársz el? A lehetséges kereteken belül teljesítem is.
2011. ápr. 7. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk:

[link]

2011. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
annyi a baj, hogy romániai vagyok..és nem tudom hogy lehet egy versért 10000 forintot elkérni:-j hagyjuk...segítőkész embernek érzed magad..nagyon? nézz magadba.
2011. ápr. 7. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd. A te feladatod, a te dolgod. Olyan összeget mondtam, hogy biztos legyek benne, hogy nem fogadod el. Ha szerinted ez "csak egy értéktelen kis vers" akkor állj neki és csináld meg. Több oldalról is közelíthetjük a kérdést, erkölcsös és kevésbé erkölcsös hozzáállással is, de egyikben sem én vagyok a szar ember.


1) Piacgazdaság van. Annyit kérek egy szolgáltatásért, amennyit megadnak. Ha teszerinted verset venni szabályos (amit majd nyilván beadtál volna mint saját alkotás), akkor én meg akkora árat mondok, amekkorát akarok, legföljebb drágállod és keresel másik szolgáltatót.


2) Úgy gondolom, hogy abból tanulsz, ha magad dolgozol meg a feladatoddal. Elhúztam a mézesmadzagot, belesétáltál, így jártál. Vagy tanulsz belőle, vagy legközelebb is megpróbálkozol megcsináltatni a feladatodat mással, és hülye maradsz.


3) Nem tudom miért várod el, hogy majd valaki ingyen dolgozzon helyetted. Egy dolog a segítség kérése (amire ez az oldal is való), egy másik dolog az, hogy lepasszolod a melót és elmész szórakozni. Nem egy perc lenne megírni ezt a dolgot. Ez már a pofátlanság részedről. Segítőkész vagyok, de csak ha tényleg segítség kell, nem pedig az, hogy megcsinálják helyetted. Például csináld meg, elolvasom, és ha tudok tanácsot adni, akkor adok.


Az 1) -et magam se gondolom tán komolyan, nem tudom mi lett volna ha elfogadod az ajánlatot. Akkor a magam csapdájába estem volna és valószínűleg megcsinálom a verset. Így viszont tiszta a helyzet. Szurkolok, hajrá.

2011. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!