Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy fogalmazást kéne írni...

Egy fogalmazást kéne írni erről az idézetről:" Aki akarja a célt, akarja az eszközöket is! " Mit lehetne? :/

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen tantárgyból.


Én nem tudom megmondani, hogy mit írj bele, nem ismerem az írói stílusod, de ha ezt az idézetet kapnám irodalomból, akkor tuti, hogy a Rómeó és Júlia jutna eszembe először.

2011. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Irodalom. Hát foggalmam sincs mit irjak róla, semmi ötletem nincs.
2011. ápr. 10. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Na jó, nem tudom, hogy írtál-e már életben fogalmazást, de azt remélem tudod, hogy áll egy bevezetésből, egy tárgyalásból és egy befejezésből.


Az én magyar tanárom azt mondta, hogy a befejezés kb ugyanaz, mint a bevezetés, csak kicsit felületesebben, összegezve, és a végén megspékelve valami epic mondattal.


A tárgyalás adott.


Csak tippet adhatok. Nekem idáig az összes olyan fogalmazásom 5-ös lett, amit egy személyes tapasztalattal kezdtem. Jelen esetben ajánlanám pl. azt, hogy mondjuk még nyáron nagyon meg akartál venni valamit, de nem volt elég zsebpénzed, szüleid szegények, rzért diákmunkát kellett vállalnod, és ott hajcsár volt a főnök, de végig kellett csinálnod, mert nagyon szeretted vola megvenni azt a valamit. Ja, és nem baj, ha hazudsz, a lényeg, hogy jó legyen.

A tárgyalásban illeszd bele ezt a mondatot (jobban mondva MAGYARÁZS bele) vmelyik kötelező olvasmányba, amit el is olvastál, és tudod miről szól.


Több tanácsot nem tudok adni, megírni sem fogom helyetted, szal érd be ennyivel. És mivel az érettségin majd egy több oldalas novella elemzést kell írnod, ajánlom, hogy konzultálj a tanárral ebben az ügyben, ő biztosan fog tudni segíteni.

2011. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!