Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy abab alakú négyjegyű szám...

Egy abab alakú négyjegyű szám lehet-e négyzetszám?

Figyelt kérdés
Válaszodat indokold
2011. ápr. 11. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

mivel ez egy házifeladat, ezért nem mondom el a megoldást, csak egy segítséget adok hozzá, hogy merre kell elindulni:

oszthatóság! Az abab alakú számok könnyen láthatóan oszthatóak egy számmal. Ennek tudtában gondold végig, hogy mi van akkor, ha az abab szám négyzetszám! Ebből kijön a megoldás

2011. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak nekem ehez nincs eszem.Meg anyuékat se tudom megkérdezni h. hogy kell mert ők se jók matekból.:(
2011. ápr. 11. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:

ha eleve így is állsz hozzá, hogy nekem nincs hozzá eszem, és nem próbálod magad megoldani a feladatokat - amik azért vannak, hogy fejlődjél általuk, hiszen senki nem úgy mászik ki az anyukája pocakjából, hogy ő minden matekpéldát tud -, akkor valóban nem is fog menni.


A középiskolás mateknál még nem a matekhoz való affinitás dönti el, hogy magadévá tudod-e tenni az anyagot vagy sem, hanem a hozzáállás, hogy eleve feladod-e, és akkor tényleg nem fog menni, és egyre jobban elveszel a későbbi anyagok során, vagy nekiállsz, és addig gyakorlod, amíg megérted, és megy.

Értelemszerűen ez van akinek gyorsabban megy, van akinek lassabban, de olyan, akinek egyáltalán nem menne, ha komolyan megpróbálná, csak nagyon kevés embernél van. Csak sikkes azt mondani, hogy áhh, matek, én ahhoz mindig is hülye voltam, és akkor ezzel elintézni a dolgot.

2011. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kanóc ***** válasza:
100%

Én se lövöm le a megoldást, csak kicsit konkretizálom az előző váalaszadó által adott segítséget.

Végezd el az abab:ab osztást! Bár az osztandó és az osztó is ismeretlen, azért az osztás eredménye egy konkrét szám lesz.

2011. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szám felírható így

N = 1000a + 100b + 10a + b

2011. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. ápr. 11. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!