Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek házi? Elég sürgős!...

Matek házi? Elég sürgős! Segítség kellene.3 feladat (mértan)

Figyelt kérdés

1.Egy háromszög külső szögei közül hány lehet hegyesszög ? És tompaszög hány lehet ?

2.Egy derékszögű háromszög mértéke 155(fok). Számítsd ki a hegyesszögek mértékét !

3.Az ABC háromszögben m(A)=46(fok) , m(C)=62(fok).Számítsd ki a b szög szögfelezőjének az [AC] oldallal bezárt D szögét !

Ennyi lenne .És holnapra kellene úgyhogy aki tud segíteni annak nagyon szépen köszönöm.=)


2011. ápr. 11. 19:05
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

első: 1 külső lehet hegyes, 2 külső tompaszög.

2: mi az hogy "mértéke"?


3: szögek jelölése a 3szögben: a második betűvel jelzett pont a szög csúcsa, az első és a harmadik betűvel jelölt csúcsok és a második betűvel jelölt csúcs közti oldalak a szög szárai. m(A) az A oldalhoz tartozó magasság az én terminológiámban. nem értem a feladatot, ha részletesebben és érthetően leírod megoldom.

2011. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Am én sem tudom mi az a mértéke.. =(
2011. ápr. 13. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!