Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó tanulási tippeket keresek....

Jó tanulási tippeket keresek. Ötlet? (Fontos! )

Figyelt kérdés
Ami érdekel és értem az könnyen megmarad. A többivel kéne kezdeni valamit. Előre is köszi! :)
2011. ápr. 12. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk kilencedikbe' azt mondták, hogy kis babzsákkal a fejeden kell tanulni - legalábbis olvasni a szöveget - és úgy az megmarad, amit olvasol. Az igazság az, hogy nem próbáltam még ki. :D
2011. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom. :D
2011. ápr. 12. 21:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg valami olyanhoz kötni a számodra érdektelen dolgokat, amelyek érdekelnek vagy a hétköznapi életből könnyen eszedbe jutnak.


Pl. Mikor 365 fogalmat be kellett seggelni a fősulin, akkor én úgy csináltam, hogy elképzeltem egy erdőt amiben mindig beljebb haladok, és egy-egy jellegzetes tereptárgyra fűztem fel a fogalmakat. Ez elég jól be szokott válni a tanítványaimnál is.


Nem tanultok tanulástechnikákat egyébként? Én egy kis tök faluban tanítom az általános iskolásoknak, elvileg középsuliban keményen tanulnotok kellene ezt. Na, mindegy.

2011. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy korábbi hasonló kérdésre írtam ezt a választ:


Varázslat nem létezik. Olyan, hogy egyik napról a másikra csoda történik és egyszerűen és hatékonyan tudsz majd tanulni gyorsan, olyan nincs. Viszont amit tehetsz:

Valami kis rutint kitalálni tanulás előtt. Mondjuk főzöl egy teát, kipakolsz a táskádból, és előveszed a napi leckédet. Az agyad egy idő után tudni fogja, hogy ez után a műveletsor után mindig koncentrált tanulás következik, és egyre könnyebben tudsz majd így koncentrálni. De az elején ezt megtanítani az agyadnak nehéz és fáradtságos munka. Ez főleg akkor segít, ha szétszórt vagy és az a fő probléma.

Más módszer, ha mondjuk járkálsz tanulás közben. Ez nem írásbeli feladatoknál hatásos, illetve mikor nem 8 kilós könyvből kell tanulnod. Nekem ez szokott segíteni, így nem tudok elaludni az unalmas tananyagokon sem.

Megint más módszer, ha hazamész, és akármilyen késő van és fáradt vagy, az aznapi leckét mindig átnézed, ha van időd a hét többi napjáét is, minden nap. Minél többször olvasol el valamit, annál könnyebben marad meg. Figyelj órán, az aznapi anyag mindig friss, sokkal könnyebb megértened aznap újra. Persze aztán következik a számonkérésre való tanulás, de ami időt "elvesztesz" az ismétléssel, annyival gyorsabban fog menni a tanulás, hisz az aznapi anyag is tkp. csak egy ismétlés...

Végsősoron neked kell eldöntened, mi segít téged a tanulásban, mindenkinek más módszer jön be. Próbálkozz, és ne add fel. Egyik módszer sem megy egyik napról a másikra, ha egy hét alatt nem javul a tanulási hatékonyságod, ne hagyd abba, hogy úgyse működik. Az agyadnak is meg kell tanulnia tanulni. Minél előbb, annál jobba, de legyél türelmes hozzá. Amúgy szerintem egyszerre kipróbálva lesz a leghatékonyabb, mert ezek a tippek nem zárják ki egymást.

Kitalálhatsz jutalmazó technikát is, ha megtanultad a napi kitűzött anyagot, eszel egy kis csokit, olvashatod a könyved vagy játszhatsz számítógépen, netelhetsz, mindegy, csak olyan legyen, amit jutalomként használsz. Elég motivációt ad, hogy jó tanulj érte, ezért amikor nem sikerül a napi mennyiséget betartani, nem csinálhatod.


A tanulást sosem késő elkezdeni, de sok kitartás kell hozzá, hogy eredményes legyen.

2011. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, remélem beválnak majd. Köszönöm a segítséget! :D
2011. ápr. 13. 21:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ha valami nem akar belemenni a fejembe, akkor elkezdem leírni. És mellé rajzolok (egyszerű rajzokat), olyanokat, amiket hozzá tudok kötni az adott dologhoz, pl korona ilyesmi, mert az ember vizuális, és jobban megjegyzi az adott dolgot, ha látja = )
2011. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
előző válaszolónak: nem minden ember vizuális:D . amúgy én az elmetérképről vagy ilyesmiről hallottam, még ki nem próbáltam:D Elvileg valami dög nagy papírra színes filcekkel csak ábrákat rajzolsz, hogy miből mi következik, és állítólag nagyon könnyen lehet így tanulni:D
2011. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én a törit, olyan térképesen tanulom. xD

Vonalakkal, nyilakkal összekötöm a történéseket, időrendben. Nekem ez könnyebb, mert ránézek és már meg is van a dolog, mert minden egy helyen van.

Egy anyaghoz mindég keresek egy kulcsszavat. Ehhez a szóhoz hozzá tudod kötni a történéseket; mert ha pl. elolvasod azt a szavat, eszedbe jut egy kis részlet, aztán ez egy gondolat folyamathoz vezet...

Ezek az én módszereim... :) Remélem segítettem :)

2011. máj. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy tanulok a vizsgákra, hogy kiragasztgatom a házban több helyre is az anyagot, amiben színes filcekkel aláhúzom a kulcs szavakat. Így mindig szem előtt van, naponta többször is át tudom olvasni, akár főzés és mosogatás közben is. Gondolhatod hogy néznek ki a szobák, 2,5 hét van hátra a vizsgaidőszakig és 12 tárgyam van XD
2011. máj. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
kb. 3x-4x hangosan olvasd fel a szöveget, majd próbáld ki h tudod-e a lénxegét...én alsóban pl úgy tanultam h 1x elolvastam magamnak a mesét aminek kellett a tartalma, aztán pedig azt játszottam h én vok a tanárnéni és felszólítok gyerekeket h olvasák és aztán mondják el a tartalmát....nekem ez teljesen bevált akkorxD most is alkalmazom még a játékos tanulást...úgy teszek mintha fontos előadást tartanék belőle, sokszor elismétlem és tátátátá:D próbáld ki sztem....
2011. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!