Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek az angol mondatok így...

Ezek az angol mondatok így helyesek nyelvtanilag?

Figyelt kérdés
I'm very happy when I read your letter how you visit me. .... The other day as fancy takes your, we going to trip, we will take part in different programmes and we going to the restaurant, too.
2011. ápr. 18. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik korrekt.
2011. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az első mondatban a "how"-t én kicserélném egy "that"-re

többi jónak tűnik.

2011. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, igen én is azt tartottam "furának" ... köszönöm szépen mindkettőtöknek:)
2011. ápr. 18. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem helyesek.

Az elsőben a múlt és jelen idő nincs összhangban. Lehetne így írni: „I was very happy to read your letter that you’re visiting me.” Ez azt jelentené, hogy nagyon boldog voltam, mikor olvastam a leveledben, hogy meglátogatsz.

A másodikban a „as fancy takes your” nem jó, helyesen „as your fancy takes”, vagy „if you’d like to”, és a jövő időket sem kellene váltogatni: mivel nem hirtelen, hanem tervezett ötletekről van szó, inkább a folyamatos jelent kellene használni. De mivel a mondatban benne van, hogy ha „neki kedve lesz hozzá”, én inkább úgy fejezném ki a lehetséges programokat, hogy benne legyen a lehetőség, vagyis a „can” segédige. Azaz: „The other day as your fancy takes, we can go to a trip, take part in different programmes and go to the restaurant, too.

2011. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
nem ! how az egy kérdés és oda that -et írnék de hát nem tudom , fordísd le! de ne webfordítóval! az nagyon béna ! inkább a : szotar.sztaki.hu -t javaslom!
2011. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
és nem letterS ?a betűidet , vagy a betűdet ? egy s kell! (a letter betűt jelent szó szerint de a szövegkörnyezet is számít! [csak 12 éves vagyok nem tudok annyira angolul de szerintem így jó ])
2011. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a letter levelet jelent... ha hozzárakok egy "s"-t akkor <<< levelek:).... SZÖVEGKÖRNYEZETTŐL FÜGG! ... egy szónak több jelentése is van ... am igen betűt is jelenhet..
2011. ápr. 19. 19:39
 8/8 A kérdező kommentje:
22:16-nak köszönöm:)
2011. ápr. 19. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!