Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanilag helyes ez az...

Nyelvtanilag helyes ez az angol bemutatkozó szöveg?

Figyelt kérdés

My name is ___ ___. I am 15 years old. I was born in Budapest, in 1996. I live in Budapest with my parents and my brother.

I am studying at secondary school, what called X Y Grammar and Vocation School.

My favourite subjects are English and IT. I don't like Maths.

I like playing volleyball. I often play with my dogs. I love them.

When I graduate, I would like go to the university, but I don't know, what want to be when I grow up.



___ ___-nak hívnak. 15 éves vagyok. Budapesten születtem 1996-ben. Budapesten élek a szüleimmel és a fiútestvéremmel.

Középiskolában tanulok, amit X Y Gimnázium és Szakközépiskolának hívnak.

A kedvenc tantárgyaim az angol és informatika. Nem szeretem a matekot.

Szeretek röplabdázni. Gyakran játszok a kutyáimmal. Szeretem őket.

Miután leérettségiztem, szeretnék menni egyetemre, de nem tudom, hogy mi szeretnék lenni, ha nagy leszek.



Kilencedikes vagyok, első angol órán ezt a házi feladatot kaptuk: min. 80 szavas bemutatkozó fogalmazást kell írni. Tartalmilag, és nyelvtanilag helyes ez a szöveg?

Köszönöm a válaszokat!

15/L


2011. szept. 2. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem éppen hibátlan.


My name is ___ ___. I am 15 years old. I was born in Budapest, in 1996. I live in Budapest with my parents and my brother.

I am studying at a secondary school, which is called X Y Grammar and Vocation School.

My favourite subjects are English and IT. I don't like Maths.

I like playing volleyball. I often play with my dogs. I love them.

When I graduate, I would like to go to university, but I don't know, what I want to be when I grow up.


Na, így már jobb.

2011. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

I still live in Budapest with my parents and my brother.

I am studying at secondary school, called X Y Grammar and Vocational School. I am not so keen on Maths.

I have (hany?) dogs. I often play with them, I love them.

I would like to go to the university, but I don't know, which profession to choose, or which course to study.

(Kb 10 felett mar nem mondjuk, hogy nem tudom, hogy mi akarok lenni mikor felnovok.)

2011. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem irtam mindent le, csak a javitasokat.
2011. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Még ha nem is mondjuk, megfogalmazásilag helyes az a mondat?:)

2011. szept. 2. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:
but I don't know what I want to be when I grow up.
2011. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. szept. 2. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!