Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarra kellett írni egy...

Magyarra kellett írni egy rövid egypercest írni bármilyen témában. Szerintetek ez megfelelő?

Figyelt kérdés

- Az Élet szép. - Lépett ki a egy boldog anyuka.

- Az Élet unalmas. - Ment utána egy sikeres mérnök.

- Az Élet tanulás. - Egy diák elindult a buszmegállóhoz.

- Az Élet csalódás. - Egy színésznő rohant a forgatásra.

- Az Élet harc. - Egy ügyvéd újabb ügyfélhez sietett.

- Az Élet... Halál! - Egy Árny lecsapott egy kilépő öregemberre.


- Az Élet... Véges - mondta az öregúr


2011. ápr. 21. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik! :)

Csak annyi, hogy nekem nem annyira tiszta, hogy a csalódás és a színész hogy jön össze. Inkább lehetne egy elvált asszony/férfi vagy egy megcsalt asszony/férfi vagy egy szerelmes kamasz...

Meg a harc és az ügyvéd sem jön annyira nekem össze, bár az annyira nem zavaró.


De mondom, nekem nagyon-nagyon tetszik alapjába véve! :)

2011. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a harchoz nekem jobban passzolna egy beteg ember vagy egy hajléktalan.

De a te műved, nem akarom átalakítani, csak javaslatot tettem. :)

2011. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó, csak sok a szóismétlés!
2011. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az élet szóra gondolsz? Az fokozás miatt van. Az egy helyett írhatok néhol határozott névelőt, de az nyelvtanilag nem lenne helyes. (Bár jobban hangzana, az igaz) Az ügyvédet átírom orvosra, a színésznő elé pedig odateszem hogy lecsúszott. Köszönöm, a segítséget.
2011. ápr. 21. 15:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Jó!

Csak helyesírásilag kell javítani. Párbeszédnél az idézett szövegrész (Az élet szép) után NEM teszünk pontot. Utána jön a gondolatjel, ami után kisbetűvel folytatjuk (lépett ki...), és a legvégén a pont.

2011. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagyis:


- Az Élet unalmas - ment utána egy sikeres mérnök.

2011. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ööö... Nem úgy van, hogy csak akkor kell kis betűvel folytatni, ha arra utalunk, hogy a személy mondta a dolgot? Tehát ha olyan szavak következnek utána mint: mondta, replikázott kérdezett, stb.

Ha cselekvést írsz párbeszéd után, én úgy tudom, akkor pontot kell tenni, és nagybetűvel kezdeni a kommentárt.

2011. ápr. 23. 13:20
 8/11 anonim ***** válasza:
15:18 - nem arra, nem arra, hogy az "egy" szót túl gyakran használod. Zavaró. :S
2011. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*hanem
2011. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lépett ki, ment utána... Ezek szemantikailag egyenértékűek azzal, hogy mondta, tette hozzá...
2011. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!