Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan szoktak befejezést...

Hogyan szoktak befejezést írni egy összehasonlító elemzéshez?

Figyelt kérdés
Megírtam az elemzést, de fogalmam sincs hogyan tudnám lezárni 6-7 sorban:S
2011. ápr. 21. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy valahogy párhuzamban legyen a bekezdéssel, ugyanakkor legyen egy lezáró gondoalt, amellyel nem egy új témát vetsz fel.
2011. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig azt javasolta a magyartanárunk, hogy a befejezésben próbáljunk választ adni a hasonlóságok lehetséges okaira.

Bár nem tudom, te hogy építed fel az elemzésed, mennyire passzol a szerkezetéhez, tartalmához stb.

2011. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

... Tehát a két mű nagyon hasonlít egymásra, a szereplőkben, eseményekben, mégis XY műve kicsit más, mert inkább a ...-ra helyezi a hangsúlyt a művében. Mindettől függetlenül mindkét művet fontosnak tartom és jónak a maga nemében. Szerintem remekül kiegészítik egymást, ezzel adva átfogó képet a korabeli helyzetről, életmódról.

Most csak úgy mondtam valamit látatlanban. De a lényeg, hogy vonj le egy-két mondatos következtetést az elemzésedből és azt írd le záró gondolatként. :)

2011. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!