Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell a háromszög...

Hogyan kell a háromszög súlyvonalát megszerkeszteni?

Figyelt kérdés
Mind a 3-at meg kéne szerkesztenem,de nem tudom,hogy hogyan kell,a könyvben meg nincs benne....Tudom,hogy az utóbbit nehéz elhinni,de igaz :S
2011. ápr. 22. 11:13
 1/8 A kérdező kommentje:
És kérlek részletesen írjátok le,tudom,hogy a def. az,hogy az oldal felezőpontját összekörtjük a szemközti csúccsal,de mi az a felezőpont?Hol van ? :D
2011. ápr. 22. 11:14
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyen mondjuk egy ABC háromszöged. Az A-hoz tartozó súlyvonalat úgy tudod megszerkeszteni, hogy A BC szakaszt elfelezed. B-ből körívezz egyet (körzővel) fel, egyet le, C-ből ugyanígy, és kösd össze a két metszéspontjukat. Ahol ez metszi a BC szakaszt, ott a felezőpont. Ezt kösd össze A-val.

Nem tudom így mennyire érthető, ha nem, kérdezz nyugodtan.

2011. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megvan,köszönöm :)
2011. ápr. 22. 11:26
 4/8 A kérdező kommentje:
És azt tudod,hogy a magasságot hogyan kell megszerkeszteni?Én úgy szerkesztettem most,hogy (A csúcs a háromszög ¸¸teteje˝) B-ből és C-ből köríveztem,és merőlegest állítottam az A-ra,és akkor ez nekem magasság :D A másik kettő magasságot meg így próbálom megszerkeszteni.
2011. ápr. 22. 11:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Na jó,az A csúcsnak még tudtam a merőlegesét,de a B-nek és a C-nek nem akar összejönni :D
2011. ápr. 22. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Valamelyik oldalhoz tartozó magasságvonal az oldallal szemben levő csúcsból az oldalra húzott merőleges szakasz. A magasságvonal talppontja - a magasságvonal és az oldal metszéspontja - általában nem felezi az oldalt, csak akkor, ha egyenlő szárú a háromszög.

Egy oldalhoz (a) tartozó magasságvonalat úgy tudod megszerkeszteni, hogy a másik két oldal valamelyikének (b vagy c)megszerkeszted a felező pontját, ide beszúrod a körződ, és az oldal felével rajzolsz egy félkört. A félkör és az adott oldal (a) metszéspontját összekötöd az oldallal szemközti csúccsal (A) és megvan az oldalhoz tartozó magasságvonal.

2011. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Segítségül egy ábra


[link]

2011. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most már teljesen felvilágosodtam :)
2011. ápr. 22. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!