Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha egy háromszög alapja (a)...

Ha egy háromszög alapja (a) van megadva és a b illetve c oldalak magassága, akkor hogy kell megszerkeszteni ezekből a háromszöget?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy mi van megadva? A b és c hossza? Mert akkor csak rajzolsz egy a hosszú szakaszt, az egyik végéből egy b, a másikból egy c sugarú kört rajzolsz, és ahol a körök metszik egymást, ott lesz a 3. csúcs.
2011. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem. az a oldal, a boldal magassága és a c olda0l magassága.
2011. máj. 17. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, hogy úgy érted, hogy a b oldal magassága az az a magasság, amit a b oldalra merőlegesen kell meghúzni. Nem esett le, annyi itt a rosszul megfogalmazott kérdés.


A következő módon oldottam meg a feladatot. Először is, rajzoltam egy háromszöget hasraütésszerűen, bejelöltem az a oldalt meg a két magasságot, meg a derékszögeket, aztán elkezdtem nézni a rajzot.


Aztán eszembe jutott a Thálész-tétel.


Rajzoltam egy kört, aminek az a oldal épp az átfogója.


Innét már be tudod fejezni? Ha megoldom az egészet helyetted, attól nem leszel okosabb.


(Egyébként az ilyen "ABC háromszögben megadjuk ezt meg ezt meg ezt, szerkeszd meg" típusú feladatokban általában jó stratégia, ha rajzolsz egy háromszöget, mintha már megszerkesztetted volna, és azt nézegetve gondolkozol, hogy most mi legyen.)

2011. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszban a körök metszéspontja van írva. Szerintem nem! Itt van a szerkesztés:

[link]

2011. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A feladat diszkussziójához nagyon ajánlom a dinamikus html változatot:

[link]

2011. máj. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!