Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Háromszög hasonlóságában a...

Háromszög hasonlóságában a tételekbe, valaki ebben segítene?

Figyelt kérdés

amit nem értek:

-ha a megfelelő oldalak arány egyenlő

-ha két-két megfelelő szög egyenlő

-ha 2-2 megfelelő oldal aránya és a nagyobbik oldallal szemben fekvő szög egyenlő


Ezekkel kellen bizonyítanom, hogy a háromszög hasonló... De nem megy sehogy sem... :L


2011. máj. 3. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyfelől nem értem, miért kell bizonyítani ezeket. Elég nyilvánvaló állításnak tűnnek.

Írok egy bizonyítást, de ez nem feltétlenül egyezik meg a tanárod által elvárttal.


Azt tettük fel, hogy az a1:a2, b1:b2, c1:c2 arányok egyenlőek


Az a1b1c1 háromszögön végezzünk el egy hasonlósági transzformációt ezzel az aránnyal. Kapunk egy olyan háromszöget, aminek oldalai megegyeznek a2,b2,c2-vel.

Forgassuk el úgy az a2b2c2 háromszöget, hogy az a2 oldal éppen rákerüljön az imént kreált háromszög megfelelő oldalára (a megfelelő irányban: B csúcs a B-be, C csúcs a C-be).

Most van két háromszögünk, amelyeknek közös az egyik oldaluk, és egyforma hosszú a másik két megfelelő oldaluk. Nem nehéz belátni, hogy a két háromszög vagy ugyanaz, vagy egymás tükörképe, azaz egybevágók.

KÉSZ


A másik 2 hasonlóan megy.

2011. máj. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A párhuzamos szelők tételével lehet esetleg bizonyítani. A hasonló háromszögeket úgy fekteted egymásra, hogy egy csúcsuk illeszkedjen.
2011. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! Hát láttam pár oldalt, ahol ki voltak dolgozva ezek a tételek, de nem igazán tudtam megérteni őket, akkor. De mostmár megy? köszömöm megint! :)
2011. máj. 5. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Szivesen. Ha matekkal kapcsolatban segítség kell, bármikor írj privit.
2011. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!