Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megvan adva egy egyenlő szárú...

Piakssz kérdése:

Megvan adva egy egyenlő szárú háromszög két szára, az alap nincs. Hogyan tudok belőle területet számolni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyi adatból lehetetlen.
2011. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak paraméteresen.

Az alapot a .val jelölöd, és úgy számolsz vele, mint ha egy ismert szám lenne.

A magasság, a szár, és az alap fele derékszögű háromszög, fel tudsz írni egy Pitagorasz-tételt.

Ebből kifejezed a magasságot és felírod a területet.

2011. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tudod már, hogy mi az a szinusz, akkor a szár hossza a négyzeten szorozva a közrezárt szög szinuszával. Ha nem tudod, akkor marad a Pitagorasz-tétel.
2011. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

22:11

Közrezárt szög nincs, vagyis a kérdező nem említette. Így a feladatnak tényleg nincs megoldása, csak (mint ahogy a második válaszoló is írta) kifejezheti az általános eljárást.

2011. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Buta voltam mert nem figyeltem hogy az előző lépésemben kiszámoltam az alapot :) Most már tudom köszi :)
2011. máj. 12. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!