Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki jó 7. -es töriben az...

Aki jó 7. -es töriben az segítene? (Az ókori Róma témában)

Figyelt kérdés

Adtak egy csomó fogalmat és nevet, ezekben kéne segíteni. Beszámozom hogy könnyebb legyen arra válaszolni amit tudsz. De az nekem sok segítség lenne ha a szám után a fogalmat is odaadnád amit leírsz. Jah és elég 1-2 mondattal válaszolni.


fogalmak: 1.néppárt, 2.optimaták, 3.zsoldos hadsereg, 4.veterán, 5.diktatúra, 6.polgárháború, 7.gladiátorok, 8.rabszolgafelkelés, 9.triumvirátus, 10.szenátusok, 11. consulok, 12.római polgárjog, 13.principátus, 14.amphiteátrum, 15.consulok, 16.dominátus, 17.egyistenhit, 18.farizeusok, 19.zsinagóga, 20.diaszpóra, 21.kerezsténység, 22.páli fordulat, 23.zsinat, 24.vértanu, 25.államvallás, 26.Ny római birodalom, 27. K római birodalom.


nevek:(itt annyit kell csak hogy mi volt[pl. hadvezér]meg esetleg hogy milyen nagy dolgot vitt véghez, vagy milyen csatában harcolt+a halál-születés)1.Marius, 2.Sulla, 3.Spartacus, 4.Grassus, 5.Pompeius, 6.Caesar, 7.Octavianus, 8.Augustus, 9.Lepidus, 10.Julius Claudius Dinasztia, 11.Claudius, 12.Caligula, 13.Nero, 14.Flavius dinasztia, 15.Vespacianus, 16.Antonius, 17.Travianus, 18.Adrianus, 19.Marcus Aurelius, 20.Caracalla, 21.Aurelianus, 22.Diokletianus, 23.Jézus, 24.Heródes, 25.Poncius Pilátus, 26.Pál, 27.Constantinus, 28.Theodosius, 29.Attila, 30.Romulus Augustulus


Még az van hogy milyen szórakozási lehetőségeik voltak a rómaiaknak. Pár ilyen mondás hogy ki mondta(pl.: Akocka el van vetve:Caesar). És 1 térképet is linkelhet aki tud olyat amire rá vannak írva ezek: Római birodalom provincia, Pannónia, Hispánia, Gallia, Dacia provincia, Asia provincia, Ny-K-i Római birodalom.


2011. máj. 21. 10:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

Mi is ezeket tanuljuk 9-ben.

Kinyitod a könyvedet és kiírsz mindent... -.-"

Szerintem senki nem lesz olyan aki helyetted meg fogja csinálni.

2011. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
egyébként közben keresem de szted hogy a retekbe keresek meg 60 fogalmat, 56 nevet, és 35 évszámot? Mert így is csak felét írtam ki, amik számomra nehezebbek. Jah és még van a térkép a szórakozási lehetőségek, a régi városok+ a mostani neveik jelöléssel 1ütt, + még az anyagokat újra át kell nézni mer a rizsát is tudni kell. Am meik találta ki h 7.be nekünk 9.-es könyvből kell tanulni? :S(mert rá is van írva)
2011. máj. 21. 10:35
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Na, nagyszerű! Akkor Google barátom, a nevek a hozzájuk tartozó adatokkal pedig benne vannak a könyvben. Én is onnét tanultam, mikor szóbeliztem dupla jeggyel és 5-ös lett.

17/L.

2011. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
jóvanmár azé ennyien ne írjátok le. AM MONDOM HOGY KÖZBEN ÉN IS KERESEM, CSAK HÁTHA VALAKI TUD 1-2-t ÉS TUDNA SEGÍTENI.
2011. máj. 21. 10:43
 5/30 anonim ***** válasza:

Bogamar, középsuliban ez még semmi lesz, azt meg hogy egyetemen mi vár utána esetleg, meg se említem. XD

Beírod, hogy www.google.com

Aztán szépen egyesével beírod a fogalmakat, aztán a neveket, ezeket kiírod lapra, füzetbe, ahová kell. Sőt, ha az angol nem megy, állítsd magyarra a nyelvet, úgy tuti első találatból megvan a válasz.

Ha megvan, kinyitod az atlaszod, fogsz egy darab pausz papírt, vagy egyéb átlátszóvv fajtát, átmásolod a határokat és beleírod mi hol van. Mert attól, hogy kinyomtatod, nem tanulod meg, hogy a római birodalom központja nem oroszország mai területén fekszik. Vagy mégis?

Mondásokat is megtalálnád ha nagyon szeretnéd, de jó, abban kicsit segítek: [link]

Szórakozás: cirkusz, gladiátorok, fürdők, nemegyszer kivégzések.

Elhiszem, hogy nyűg, mi is utáltuk, és nekünk még internetünk se volt, hogy csak kiguglizzunk mindent. Mentünk könyvtárba, feltúrtuk a könyvespolcot, használtuk a tankönyvet, atlaszt, kérdeztük a szülőket. Mégis megcsináltunk. :) De ha leírnánk mindent tényleg nem tanulnád meg. XD

2011. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
am megtanulnám csak NINCS IDŐ mert ezek a retek tanár is 2 nappal előtte szól hogy nem csütörtökön hanem hétfőn írunk. Ma meg disznóvágás xD(bár ez nem tartozik ide) és egyszerűen nincs időm.
2011. máj. 21. 10:56
 7/30 A kérdező kommentje:
bocs h írni se tok csak tegnap is 11-ig tanultam.
2011. máj. 21. 10:57
 8/30 A kérdező kommentje:
Meg ebbe a könyvbe egy fogalomtárat nem voltak hajlandóak beletenni.-.-"
2011. máj. 21. 10:58
 9/30 anonim válasza:

mi is most ezt tanuljuk és ilyen fogalmakat írtunk :

néppárt : ők azok a szegények,akik földet,újításokat akarnak.

optimaták :gazdag arisztokraták,róma felsőbb rétege,tisztségeik vannak,de egy törvény köti őket h nem lehet vállalkozniuk

diktatúra : egyeduralom

gladiátorok : olyan rabszolgák akik a római nép szórakoztatására közdenek egymás,v állatok ellen

rabszolgafelkelés : Spartacus(gladiátor) i.e.73-tól 70-ig lázadott. a felkelést pompeius és crassius sikeresen leverte.

ha kell,akkor még írok mindjárt

2011. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
nagyon thx. Am amit még tudsz azt leírhatod. Am te hányadikos vagy?
2011. máj. 21. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!