Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki jó 7. -es töriben az...

Aki jó 7. -es töriben az segítene? (Az ókori Róma témában)

Figyelt kérdés

Adtak egy csomó fogalmat és nevet, ezekben kéne segíteni. Beszámozom hogy könnyebb legyen arra válaszolni amit tudsz. De az nekem sok segítség lenne ha a szám után a fogalmat is odaadnád amit leírsz. Jah és elég 1-2 mondattal válaszolni.


fogalmak: 1.néppárt, 2.optimaták, 3.zsoldos hadsereg, 4.veterán, 5.diktatúra, 6.polgárháború, 7.gladiátorok, 8.rabszolgafelkelés, 9.triumvirátus, 10.szenátusok, 11. consulok, 12.római polgárjog, 13.principátus, 14.amphiteátrum, 15.consulok, 16.dominátus, 17.egyistenhit, 18.farizeusok, 19.zsinagóga, 20.diaszpóra, 21.kerezsténység, 22.páli fordulat, 23.zsinat, 24.vértanu, 25.államvallás, 26.Ny római birodalom, 27. K római birodalom.


nevek:(itt annyit kell csak hogy mi volt[pl. hadvezér]meg esetleg hogy milyen nagy dolgot vitt véghez, vagy milyen csatában harcolt+a halál-születés)1.Marius, 2.Sulla, 3.Spartacus, 4.Grassus, 5.Pompeius, 6.Caesar, 7.Octavianus, 8.Augustus, 9.Lepidus, 10.Julius Claudius Dinasztia, 11.Claudius, 12.Caligula, 13.Nero, 14.Flavius dinasztia, 15.Vespacianus, 16.Antonius, 17.Travianus, 18.Adrianus, 19.Marcus Aurelius, 20.Caracalla, 21.Aurelianus, 22.Diokletianus, 23.Jézus, 24.Heródes, 25.Poncius Pilátus, 26.Pál, 27.Constantinus, 28.Theodosius, 29.Attila, 30.Romulus Augustulus


Még az van hogy milyen szórakozási lehetőségeik voltak a rómaiaknak. Pár ilyen mondás hogy ki mondta(pl.: Akocka el van vetve:Caesar). És 1 térképet is linkelhet aki tud olyat amire rá vannak írva ezek: Római birodalom provincia, Pannónia, Hispánia, Gallia, Dacia provincia, Asia provincia, Ny-K-i Római birodalom.


2011. máj. 21. 10:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Barbárok mely területeket foglalták el?Mármint melyik részre gondolsz,kb hány év körül?
2011. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nemtom xD. A tanár mondta h ez is kell. Mely barbár törzsek mely területeket foglalták el. Az eddigieket is thx. Már csak 1 kibaxott térkép kéne amin minden egyben rajta van.
2011. máj. 21. 12:26
 23/30 A kérdező kommentje:
Am sztem a római birodalom szétesése körül.
2011. máj. 21. 12:28
 24/30 anonim ***** válasza:

A szórakozási lehetőségeket,addig leírom.Hát,rendkívűl sokvolt,de a legnépszerűbb a fürdőzés volt.Rengeteg fürdőt építettek,és nem csak higéninai okokból.Ezekről is regélni lehetne,miből,hogyan, építették őket.Nekem itt megragadó volt,hogy az esti programokat a WC-n beszélték meg egymás mellett :D


Híres még,ugye a gladiátorharc.Ezeket amfiteátrumokban folytak,ezek közül is leghíresebb amfiteátrum a római Colosseum.Rendeztek sport,és kocsi versenyeket,gladiátorharcokat,mindent,amit csak eltudsz képzelni :)


14:Amfiteátrum:ált. körszínház,a fentebb felsorolt dolgokat rendezték bennük.Érdekesség,hogy az építmény alatt különböző,barlang,és folyosórendszerek voltak.Itt tartottak az állatokat,amiket főként Pannónia provinciából szereztek be.Vmint a keresztényüldözések idején,itt tartották fogva őket,hogy később felhasználják őket a viadalokhoz,harcokhoz..

2011. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

közben már térképet találtam :)

[link]

2011. máj. 21. 12:33
 26/30 anonim ***** válasza:
Gótok,vizigótok,Vandálok,frankok,és burgundok asszem.De azt hogy melyiket,arra most így hirtelen nem emlékszek,csakhogy a déli afrikai részt a vandálok,és a hispániai vidéket a gótok,vizigótok.
2011. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Igen,bár ahogy nézem ez a térkép még elég korai,de megfelelő lehet neked.A térképen jelölve van Traianus (kr u. 98-117-ig)És Hadrianus (kr u. 118-138) neve.Kérdezni is akartam,hogy a neves listában a 4.-es és a 17.-es az biztos jólvannak leírva?
2011. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nemtom :D
2011. máj. 21. 12:37
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem Traianust akartál írni :D Róla röviden az a fontos,hogy kr.u 107-ben elfoglalta Dacia provinciát (mai románia területe)
2011. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
a 18.-as pedig Hadrianus akar lenni :D
2011. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!