Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Létezik e olyan háromszög...

Létezik e olyan háromszög amelynek oldalai 10 cm,12 cm és 21 cm? Válaszodat indokold!

Figyelt kérdés
Hogy kell megcsinálni?
2009. ápr. 6. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel minden két oldal összeadva nagyobb, mint a harmadik, ezért igen, lehet ilyen háromszög.
2009. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Magyarán háromszögegyenlőtlenség...
2009. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Létezik. Kimérsz egy 21 cm-es egyenest az egyik végétől a 10 cm-re beállított körzővel húzol egy kört, a másik végéből ugyanezt 12 cm-es kört húzol és a metszéspontokat összekötve a 21 cm-es egyenes két végével kész a háromszög.
2009. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi nektek!!
2009. ápr. 6. 20:01
 5/13 anonim válasza:
47%
első válaszoló: nem akarok kötözködni, lehet én értettem félre.. de a 12 meg a 21 összesen már hogy lenne nagyobb a 10-nél?:D
2009. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
81%

úúúúristen. bocsi, nagyonnagyon félreértettem:d

át sem olvastam

neharagudj:D

2009. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Háromszög egyenlőtlenségének törvénye (7. osztályos tananyag): "Bármely háromszög bármely két oldalának hosszösszege nagyobb, mint a harmadik oldal hossza." Ez a feladatra átfordítva: "Egy háromszög akkor, és csak akkor szerkeszthető meg, ha bármyely két oldalának hosszösszege nagyobb, mint a harmadik oldal hossza." Ebből egyértelmű, hogy létezik ilyen háromszög (10+12>21; 10+21>12; 12+21>10). Szerkesztés:

a) a síkon felveszel egy félegyenest

b) az egyik oldalhosszal a félegyenes kiindulási pontából körívezel a félegyenesen.

c) az így kapott egyenes egyik és másik pontjából úgy körívezel a síkra a maradék egyik és másik oldalhosszal, hogy azok metsszék egymást.

d) diszkusszió: azt tapasztalod, hogy négy esetben metszik egymást, tehát négy lehetőség van a megszerkesztésre.

e) mind a négy háromszög összes oldalát meghúzod, mejd kihúzod.

f) kész a hibátlan feladatod :)

2009. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

első válaszoló: nem akarok kötözködni, lehet én értettem félre.. de a 12 meg a 21 összesen már hogy lenne nagyobb a 10-nél?:D

ez úgy valószín, hogy a 12-21= 33 és 33>11 :D

de ezt úgy kelll hogy

BÁRMELY HÁROMSZÖGBEN A HARMADIK OLDAL HA KISEBB MINT A MÁSIK 2 OLDAL ÖSSZEGE, AKKOR LÉTEZIK A HÁROMSZÖg, HA KISEBB AKKOR NEM

ezesetben a 21 a legnagyobb oldal

és akKoR

12+10=22 22valóban nagyon a 21-nél.. szóval létezik a háromszög :d

2009. ápr. 6. 20:47
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Nomármost nehari, de ennek a kommentnek mi értelme volt? Egy valaki írt hülyeséget, de rögtön vissza is szívta, a többiek válasza korrekt volt. Amúgy pedig a kommented 3 helyen is hibás, tehát nem olvastad el a válaszokat?


1. "ez úgy valószín, hogy a 12-21= 33 és 33>11 :D "

itt a műveleti jel nem -, hanem +

2. "BÁRMELY HÁROMSZÖGBEN A HARMADIK OLDAL HA KISEBB MINT A MÁSIK 2 OLDAL ÖSSZEGE, AKKOR LÉTEZIK A HÁROMSZÖg, HA KISEBB AKKOR NEM"


Olvasd el ezt a mondatot, kissé értelmetlen a vége, nem?

Egyébként pedig, ha azt akartad írni, hogy "ha nagyobb" az sem jó, mert az egyenlőséget sem engedi meg.


3. A feladatnál mindegy hogy melyik a legnagyobb oldal, teljesen érdektelen, nem értem, miért emelted ki.


És persze minden sor után egy szmájli... mintha vicces lenne, pedig nem az.

2009. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Ja, ráadásul még ő kérte a segítséget egy ilyen primitív feladatnál...
2009. ápr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!