Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nincs pénzünk gólyatáborra,...

Nincs pénzünk gólyatáborra, attól még van esély?

Figyelt kérdés

Idén felvettek Budapestre főiskolába, de sajnos szegény családban élek és a gólyatáborba nem tudok menni:(Idén nem kaptam nyári munkát sem hogy segítsek itthon, és nagyszülők sem élnek hogy támogassanak, csak mi vagyunk 4-n a családommal és hát nem veszem el itthonról a pénzt.


Attól még van esélyem hogy legyenek új barátaim? Úgy halottam hogy ha vki kihagyja a tábort akor nem jó esélyekkel indul, senkit nem fog ismerni és ha próbálkozik is csak 1-2 ember foglalkozna vele..a többiek abban a pár napban összeszoknak:-( Nem akarom így végezni de semmi esély már hogy menjek a táborba.


Ilyenkor mit lehet tenni? Volt vki úgy hogy nem ment de ugyanúgy betudott illeszkedni? Megköszönném a tanácsokat én egyedül a facen próbálkoztam hátha vki nem megy de eddig mindenki megy csak én nem:(


2011. júl. 31. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán ne aggódj emiatt!!! Persze, lesznek, akik már ott megismerik egymást, de nem maradsz le semmiről. Utána még x évig egy helyen fogtok tanulni, simán lesznek barátaid!

Én annak idején elmentem a gólyatáborba, de a csoportból talán két csaj volt, akikkel már ott találkoztam, a többiekkel később - már suliidőben - beszéltük, hogy milyen érdekes, ők is ott voltak, én is, és mégsem találkoztunk.

Szóval nem lesz gondod belőle, hogy kihagyod.

2011. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van esélyed új barátokra :)

Mindenki nem is mehet, hiszen a gólyatábori férőhelyek száma is korlátozott.

Az első napok nyilván nehezebbek lesznek, de szerintem pár hét után ugyanúgy meglesz az a pár ember, akikkel majd mindig együtt jársz órákra, együtt jársz ebédelni.. stb. Szóval lesznek barátaid neked is. Ne aggódj :)

2011. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Voltam gólyatáborban, de a csapatban nem volt senki, aki később csoporttársam lett, így a csoportból nem ismertem senkit, de nagyjából senki nem ismert senkit. Jó fej vagy te menni fog a barátkozás, nem lesznek elzárkózva tőled, lehet nem mindenki, de olyan mindig van. A lényeg, hogy nem lesz semmi gond.
2011. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el 1 hónapra dolgozni? Például a mekibe.
2011. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1) Kizárt, hogy csak te nem mész.

2) Ha jófej vagy, nyitott, szemfüles és türelmes, találsz ismerősöket, barátokat!

3) Beiratkozáskor menj oda nyugodtan BÁRKIHEZ! Kérdezz, kezdd el valahogy a beszélgetést, bármiről, ami éppen aktuális, érdemesnek tartod.

4) Beiratkozás után is, az órák előtt és után lesz egy kis időd ismerkedni, beszélgetni: hiszen mások is kóvályogni, tévelyegni fognak az egyetemen, éppen úgy, mint te.


Légy laza, nyitott, érdeklődő! És menni fog. Nálunk az évfolyam fele (40 főből 20) volt csak gólyatáborban, a többiek nem, de nem maradtak le semmiről, tök jól összeszoktunk! Ha ti többen lesztek, akkor is az a fő, hogy jópár emberrel, akivel egy csoportban leszel, ismerkedj össze. Menni fog, nyugalom! :)

2011. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi:D Csak tudjátok egészséges parázás ez...mert középsikolában voltam és az nagyon jó volt:) És ott már sokakat megismertem..ez most új helyzet:)Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 31. 19:00
 7/9 A kérdező kommentje:
voltam mekibe is, meg gyorséttermekbe, sőt kínaikba is hátha kell kisegítő de tömve van diákokkal, és már szeptemberig nincs szabad hely:( próbálkoztam gyári munkával ahogy tavaly ,de most nem jött össze...hát ez jutott a nyárra, de a családtól nem venném el mégha azt mondják menj menj majd kifizetjük akkor sem.
2011. júl. 31. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem ez a második szakom, egyszer se voltam GT-ben. szerintem csak nagy lehúzás az egész. ugyanúgy össze tudsz haverkodni pár nappal később is az arcokkal.
2011. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nálunk pl. úgy volt (igaz, régebben és másik egyetem), hogy akik voltak gólyatáborban belőlük alakítottak ki pár csoportot és a nem menőkből a többit. Így aztán aki n em volt, olyan csoportba került, ahol senki sem volt, így könnyebb volt ismerkedni - nem voltak összeszokott emberek ott sem.

De ne aggódj, tuti nem lesz gond. Én ugyan voltam gólyatáborban, de lett egy csomó olyan barátom is, akik nem voltak...

Az egyetem még nagyobb buli, mint a középiskola, majd meglátod!

2011. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!