Hogy függ össze a szöggyorsulás, a gyorsulás és a sugár?

Van egy hengerünk, aminek a tömege 0,2kg (m) és a sugara 0,05m. Rá van tekerve egy zsinór, aminek a végén egy 0,1kg (=m1) tömegű test van. Még ezek vannak megadva: h= húzóerő( ez a testtől mutat felfelé), m1*g=gravitáció (ez a testtől lefelé mutat), F=m1*a ebből jön, hogy m1*g-Fh=m1*a. Akkor még van olyanunk, hogy M=F*r M a forgatónyomaték, M=teta(tehetetlenségi nyomaték)*szöggyorsulás, Fh*r=teta*szöggyorsulás. És elvileg a végén a gyorsulásnak 5 m/snégyzetnek kell lennie. Remélem mindent leírtam és érthetően... Köszi a választ! :)Ja kihagytam hogy van egy ellenerője a húzóerőnek és az pedig az Fa.
2011. szept. 11. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

ß=a/R ß=szöggyorsulás.


A tehetetlenségi nyomaték pedig: (1/2) mR^2


Így azt kapod hogy: Fh=0,5ma.

Ezt összevetve a Newton-törvénnyel: adódik hogy:


a=0,5*g

2011. szept. 11. 18:37
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) le tudnád írni egy kicsit részletesebben?
2011. szept. 11. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

0,5mg-Fh=0,5ma


0,5ma=Fh

------------

Összeadod a két egyenletet, Fh így esik ki.

2011. szept. 12. 18:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. szept. 14. 06:31