Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. osztályos matek házi,...

9. osztályos matek házi, szerintetek hogyan kéne megoldanom?

Figyelt kérdés

Egy pizzaárus 100 egymás utáni pizzarendelést jegyzett fel.60 vésérló kért sajtot is és pepperonit is a pizzájára.80 vásárló kért sajtot és 72 pepperonit kért a pizzájára.

a, Hányan rendeltek sajtos pizzát pepperoni nélkül?

b, Hányan rendeltek pepperonis pizzát sajt nélkül?

c, Hányan nem kértek se sajtot,se pepperonit a pizzájukra? segítenék megoldani? előre is köszönöm!


2011. szept. 11. 20:06
 1/6 bongolo ***** válasza:
100%

Rajzolj fel két egymást metsző karikát. Az egyikhez írj S betűt, a másikhoz P-t.

- 60-an sajt+pepperoni: írj 60-at középre, a két kör metszetébe.

- 80 kért sajtot: az S körben összesen 80 kell legyen, van már a metszetben 60, tehát 20-at kell írni a kör az S-be, a metszeten kívül.

- 72 kért pepperonit: a P körben a metszetben 60 már van, 12 kell még a P kör önálló részébe


a) sajt pepperoni nélkül: az ábráról látszik, hogy 20

b) pepperoni sajt nélkül: 12

c) se sajt, se pepperoni: A felírt 3 szám összege 20+60+12=92, a 100-hoz kimaradt még 8.

2011. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Wáá,te atyaúristen:OHogy a fenében érettségiztem le.Nem irigyellek,rühelltem a matekot.Bocs az offért,remélem lesz vki aki segít;)Én csak szörnyűlködök.De tuti vmi egyenletes dolog lesz.
2011. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, el sem hiszed, mennyit segítettél! Még egy kérdésem lenne:


Az iskolában 75 tanuló jár egy évfolyamra. 16-an tanulnak angolul, franciául, és németül is, 24-en angolul és németül, 30-an angolul és franciául, és 22-en franciául és németül. 7 olyan tanuló van,aki csak angolt tanul, 5 csak franciát, és 10 csak németet.


a, összesen hányan tanulnak angolul?

b, hányan vannak azok,akik angolul és franciául tanulnak,de németül nem?

c, hányan vannak azok,akik egyik nyelvet sem tanulják ezek közül?

2011. szept. 11. 20:19
 4/6 bongolo ***** válasza:
Most 3 kört rajzolj, amik mind metszik egymást. Az előzőhöz hasonlóan kell csinálni, próbáld meg magad, és szólj, ha elakadsz, hogy meddig jutottál.
2011. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az osztályos feladat megoldása engem is érdekelne! Én sem tudtam megcsinálni.
2011. szept. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bongolo ***** válasza:
100%

Az osztályos feladathoz itt van az ábra:

[link]


Olvassátok sorban a feladat szövegében az információkat, és keressétek meg, hogy hova írtam a diagrammban.


Csak annyi trükkös van benne, hogy amikor azt mondja, hogy "24-en angolul és németül", akkor azt úgy érti, hogy 24-en tanulják ezt a 2 nyelvet, de tanulhatnak mást is. Vagyis a 24 az Angol és a Német nevű karikák metszetéhez tartozó szám, amiben már benne van az a 16 is, aki mindhárom nyelvet tanulja, tehát annyit le kell belőle vonni, hogy abba a metszetbe írhassuk, akik csak ezt a két nyelvet tanulják. Ugyanez van a következő két nyelv párnál is.


Az utolsó 3 információnál úgy fogalmaz, hogy "7 olyan tanuló van,aki csak angolt tanul", tehát a 7-et módosítás nélkül kell beírni az Angol nevű karikának a semmi mással nem metszett részébe, stb.


Ha megértettétek, hogy a karikákban hova miért került az adott szám, akkor már lehet válaszolni a kérdésekre:


a) Angol összes: Csak le kell olvasni az ábráról: 7+14+16+8 = 45

b) Ki kell keresni, melyik terület az, amire ráillik a kérdés, és ... próbáljátok kiszámolni, szerintem menni fog.

c) Egyik nyelvet sem: Össze kell adni azokat a számokat, akik nyelveket tanulnak, és amennyi hiányzik a 75-höz, az lesz a válasz.


Ugye menni fog így? Ha még gond lenne, írjatok.

2011. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!