Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Zeuszról szóló mítosz? Lehetől...

Zeuszról szóló mítosz? Lehetőleg nem wikipédia?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2011. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

az első túl hosszú.(:

max egy odlalnak kell lennie.

A második linket már énis láttam csak szeritnem az nem egészen mítosz hanem csak leírja hogy kivolt mivolt.

találtam egy ilyet :

[link]


ez nem lenne jobb?:D

2011. szept. 16. 22:34
 3/15 anonim válasza:
52%
2011. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
mi a jó büdös retkes francnak kell ilyet ház feladatba adni. Az olyat is ott lőném agyon, aki ezt feladja. Tanárok...
2011. szept. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hát most látod.. :D
2011. szept. 16. 23:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

22:45 közönséges vagy. A tanár kifejezetten rendes volt, mert nem adta fel kötelezőnek a teljes Görög regék és mondákat. A görög mitológia ismerete, pedig az alapműveltség abszolút része, mondom ezt úgy, hogy teljesen reálbeállítottságú vagyok, és ennek megfelelő szakra is járok.


Kedves kérdező tessék:


[link]

2011. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

[link]


Második bekezdés

2011. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 milán88 válasza:
Az istenek születése megvan? Krónosz felfalta a gyerekeit, és Zeusz volt a legfiatalabb, és kihányta őket, Zeusz jött ki legelőször, és így ő lett a főisten! Emlékeim szerint ez a lényeg... Ha tévedtem, akkor sorry! Régen tanultam!
2011. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

tévedsz. ha jól tudom Zeusz anyja Krónsznak egy pulikutyát adott, és azt ette meg fia helyett, akit később Kréta szigetén neveltek fel, majd megölte apját.


Zeuszról szoló mítosz eléggé sok van, igen nagy nőcsávász volt, kedvenc időtöltése is az volt hogy legfőképp állat alakban elcsábította a nőket, de volt olyan akit férje képében csábított el. Pl Európa születése: Europé és Zeusz mint fehér bika, Léda tojásai, de ott van Heraklész is

2011. szept. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy Kronosznak Zeusz anyja Zeusz helyett egy követ adott bepólyálva. De biztos több változat is van.
2011. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!