Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 5+55+555. +55.5=? Részletesen...

5+55+555. +55.5=? Részletesen lejjebb

Figyelt kérdés

5+55+555...+55...5=?


a 2. pontozott résznél 10 db számjegy van.


magyarul: a kérdés: S10=?


És azt nem értem, hogy ez milyen sorozat. Mértani sorozatokat vesszük most, annak kéne lennie, viszont a1 és a2 között q=11, ez már nem igaz a következő esetben, mert 55*11=605 és nem 555

Az is nyilvánvaló, hogy nem számtani sorozat.

Esetleg mindkettő előfordul ebben a feladatban már?

Lécci segítsetek matekzsenik:)


2011. szept. 17. 19:08
1 2
 11/12 bongolo ***** válasza:

Bocs, rudolf.th, olyan egyszerűen, hogy "d=5", nem lehet a sorozatból kiszedni a számtanit.


Nem akartam bonyolítani fentebb a megoldásomat, de az a helyzet, hogy tényleg felbontható egy mértani és egy számtani sorra, de nem úgy, hogy q=10 és d=5. Valójában a számtani sorozat résznél a₁=-5/9 és d=0 (!) jön ki. A mértani sorozat pedig a₁=50/9 és q=10. Ennek a kettőnek az összege ez a sorozat. Viszont ez nem nagyon logikus felbontás, csak belezavarodhat bárki, ezért nem akartam írni.

2011. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az volt a célom, hogy szemléletesen megmutassam, miként van ebben a sorozatban „egybeötvözve“ a mértani és a számtani sorozat, mert azt a kérdést is feltette a kérdező, hogy esetleg mindkettő előfordul ebben a feladatban.

Nem találtam rá jobb megoldást.

2011. szept. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!