Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miből lehet tudni, hogy ennek...

Miből lehet tudni, hogy ennek az egyenletnek mi lesz a kimenetele?

Figyelt kérdés

CO2 + H2O > C6H12O6 + O2


Az egyenletet rendezni tudom. Tudom hogy 6 CO2 + 6 H2O = C6H12O6 + 6 O2 lesz a vége.

Viszont azt nem értem, hogy első lépésként hogyan jön ki a 6H12O6 + O2. És ugyan ez a többi egyenletnél is. Rendezés az megy már, csak az első lépés nem.


2011. szept. 20. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez picivel komplexebb, mint amilyennek elsőre tűnhet, ez nem egy egyszerű reakcióegyenlet, hanem egy bonyolult biokémiai folyamat, a citromsav-ciklus (felteszem még nem tanultátok) eredménye. Szerintem nem érdemes megtanulni előre, hacsak nem érdeklődsz a téma iránt, mert eléggé nehéz.
2011. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat !

Nem, ezt nem akarom megtanulni.

Azt szeretném tudni, hogy egy egyszerű egyenletnél, miből lehet tudni, hogy mi keletkezik.

pl: NaCl+H2SO4 > Na2So4 + HCL


Oké, hogy ez így le van írva, de egyedül nem jönnék rá, hogy pl Na2so4 lesz és nem NaSo4.

Remélem így már érthető amit kérdezni szeretnék :)


Honnét tudjam, hogy az aluminiumhoz

2011. szept. 20. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így érthetőbb. A nátrium-ion egyszeresen pozitív, a klór egyszeresen negatív. A hidrogén egyszeresen pozitív, az SO4 (szulfát-ion)kétszeresen negatív. Így akkor lesz semleges a vegyület, ha a szulfát-ionhoz kettő, és nem csak egy nátrium kapcsolódik. A két klórhoz pedig a két hidrogén kapcsolódik. (A jelenség magyarázata egyébként, hogy az erősebb sav kicsapja a gyengébb savat sójából.) A kémiatanárod biztos, hogy érthetőbben el tudja magyarázni, mert még én is jobban el tudnám magyarázni szóban :)
2011. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BKRS ***** válasza:
100%

NaOH+H2SO4

Hat ha azt latod, hogy H2SO4, es azt is tudod, hogy normalisan a H-nak is egy elektronja van meg a Na-nak is,

akkor nyilvan egy Na egy H lecserelesere alkalmas.

Az eredmeny lehetne NaHSO4, vagy Na2SO4. Hogy melyik lesz, az attol fugg milyen eros sav a H2SO4, es milyen eros bazis az NaOH.

Pl a Ca ket elektron visel legkivul, a H meg csak 1-et, szoval 1 Ca 2 H lecserelesere lesz kepes,

itt csak CaSO4 lehet az eredmeny.


Elektron szerkezet, koto elektronparok, ionos kotes letrejotte, ilyeneken kell gondolkozni ahhoz, hogy tudd mi jon letre.


Hany elektront tud leadni illetve felvenni valami.

Raismeres szintjen kell tudni mi az ami nehezen bonthato fel.

Pl az SO4 resz az normalisan nem szakad szet, a sav-bazis reakciokban az maradni szokott SO4, kulon egysegkent lehet kezelni. Az SO4 jon-megy probal elektront szerezni, a Na-meg probal szabadulni tole Az SO4-nek 2 elektron kell, a Na meg 1-tol tud konnyen szabadulni. Na akkor ebbol hogy tudnak uzletet kotni, nyilvan ket Na lepasszol egy-egy elektront az SO4-nek, igy lesz belole Na2SO4.


Ne aggodj, ezt majd mind reszletesen fogod tanulni.

2011. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes válaszokat !

Egy mondatot nem értek. Még a sav bázis reakcióknál ne mtartok. Hogy melyik lesz, az attol fugg milyen eros sav a H2SO4, es milyen eros bazis az NaOH.

Most végeztem a sulival de jövőre tovább megyek, magántanárra majd később lesz keretem. Azért itt kérdeztem


üdv

2011. szept. 24. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!