Mennyi az 1,2 3,4 számjegyek ismétlés nélküli permutációjával képezhető négyjegyű számok összege?


A megoldás: 66660. A kérdés: hogyan jön ez ki?


Előre is ezer köszönet!


2011. szept. 20. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismétlés nélküli permutáció: 4!=24

lesz 6 olyan ami 4-re végződik, 6 olyan ami 3-ra 6 olyan ami 2-re és 6 1-re. Ez 6*4+6*3+6*2+6*1=24+18+12+6=60

Lesz 6 olyan aminek a tízes helyiértékén 4, 6 olyan ahol 3, 6 olyan ahol 2 és 6 olyan ahol 1 áll. Ekkor 6*40+6*30+6*20+6*10=...=600 plusz az egyes helyiértékről származó 60 az már 660 és így tovább... :-)

2011. szept. 20. 21:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Egy ideig eltartott, amíg biztos technikát dolgoztam ki az ismétléses és ismétlés nélküli permutációk összegének megállapítása, de remélem a holnapi dogában menni fog! :P
2011. szept. 21. 21:25