5*365,25*75*10*10 = ?


Feltételezzük, hogy a 10 kg diatóma = 10 kg szénhidráttal


1 év = 365,25 nap a szökőévek miatt


M(C₆H₁₂O₆) = 180,16 g/mol

M(CO₂) = 44,01 g/mol


6*44,01 kg CO₂ ...... 180,16 kg szénhidrát

x ...... ? kg szénhidrát


x = ?*6*44,01/180,16 = ?? kg


2011. okt. 3. 20:28
 1/5 BKRS ***** válasza:
100%

Mit akarsz kiszamolni? Mi az x?


Amugy ha csak a szorzat kell, akkor azt be tudod irni google-ba es kikopi az eredmenyt:

5 * 365,25 * 75 * 10 * 10 = 13 696 875

2011. okt. 3. 20:35
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az hogy nem tudom.Kaptam bemásolva ennyi adatot,állítólag egy másik kérdésnél ez a feladat mondatban ki van fejtve.Azért írtam ki ide,hogy tényleg én vagyok ennyire buta,vagy mások sem tudják hogy mit kell itt kiszámolni..na várj megkeresem a másik kérdést.(amúgy az egyik évfolyamtársamtól kaptam..)
2011. okt. 3. 20:36
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg is van:


Életük első öt éve során a krillekkel táplálkozó kékbálnák tömege naponta 75 kg-mal növekszik.Ehhez a bálnának minden nap tízszer ekkora tömegű krillt kell elfogyasztania.A krill 10 kg diatómát eszik meg 1 krillhús előállításához.Feltételezve,hogy a bálna tömeggyarapodása végső soron a szénhidrátok(C6,H12,O6) elfogyasztására vezethető vissza,számítsd ki,hogy hány kg szén-dioxidot kell a diatómáknak felhasználniuk,hogy megtermeljék a bálna első öt évi növekedéséhez szükséges szénhidrátokat!


A diatómáknak nevezett mikroorganizmusok szén-dioxidból és vízből fotoszintézis útján szénhidrátokat állítanak elő a következő képlet alapján:


6 CO*2 + 6 H*2O --> C6 H*12 O6 + 5O*2 (Az alsó indexet csillaggal jelöltem.)

Köszi előre is! :)

2011. okt. 3. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a választ kaptad a múltkor:


5*365,25*75*10*10 = ?


Feltételezzük, hogy a 10 kg diatóma = 10 kg szénhidráttal


1 év = 365,25 nap a szökőévek miatt


M(C₆H₁₂O₆) = 180,16 g/mol

M(CO₂) = 44,01 g/mol


6*44,01 kg CO₂ ...... 180,16 kg szénhidrát

x ...... ? kg szénhidrát


x = ?*6*44,01/180,16 = ?? kg


A kérdőjelek "értékét" ki kell számolni, vagyis a kérdőjelek helyébe behelyettesíteni a kiszámolt adatokat.


Akkor mi volt a gond?


5*365,25*75*10*10 = 13696875 kg


6*44,01 kg CO₂ ...... 180,16 kg szénhidrát

x ...... 13696875 kg szénhidrát


x = 13696875*6*44,01/180,16 = 20075470 kg

2011. okt. 3. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Az öt év az: 5*365,25 nap


Ezt szorozzuk a napi tömegnövekedéssel, aztán 10-el azért, mert 10 kg krillt kell elfogyasztani 1 kg hús előállításához, aztán még egyszer szorzunk 10-el , mert a krilleknek is 10 kg diatómát kell elfogyasztaniuk 1 kg krill-tömeg előállításához.

2011. okt. 3. 23:15