Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek lecke 9. es megnéznéd...

Matek lecke 9. es megnéznéd jó-e? (hatványozás)

Figyelt kérdés

leírom a feladatot és az ereményt, előre is nagyon szépen köszönöm!! :) (nem tudom, hogy kell kis kettest csinálni így kiírom:)))


1., (8x+3y)másodikon= 64x másodikon+ 9x másodikon+ 48xy

2., (4a másodikon- 5b ötödiken)másodikon= 16a negyediken- 25b tizediken- 40a másodikon b ötödiken


Nagyon szépen köszönöm:)) nem tudom, hogy jó módszerrel csináltam-e és holnap dolgozat:/ köszönöm szépen előre is!!! :))


2011. okt. 13. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A másodiknál az +25b a tizediken, mivel - a négyzeten az + lesz.
2011. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A másodiknál nem -25b a tizediken hanem +25b a tizediken. (két tag különbségének a négyzete)
2011. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj :D köszönöm mind a kettőtöknek :)) :D kicsit belezavarodtam, de a lényeg, h jó a módszer :P köszönöm:))
2011. okt. 13. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A számolás jó, viszont a 2.-ban nem jók a műveleti jelek.

(4a másodikon- 5b ötödiken)másodikon= 16a negyediken + 25b tizediken- 40a másodikon b ötödiken. Ez abból következik, hogy (a-b)²=a²-2ab+b²

Nem tudom, hogy órán is olyan sorrendben bontottátok-e fel a nevezetes azonosságot, mint ahogy te a házidban, de hivatalosan így van sorrendben: (kivonásnál) az első tag négyzete, mínusz a az első és a második tag szorzatának kétszerese, plusz a második tag négyzete.

Ha nem teljesen világos, akkor itt nézz utána: [link]

2011. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

„... nem tudom, hogy kell kis kettest csinálni így kiírom ...“


Na, akkor hogy ez se legyen gond, mert ezt is meg lehet oldani meg a többi hasonlót is. Itt írok/írunk róla:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm :D most már menni fog:)))
2011. okt. 20. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!