Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene lefordítani?

Valaki segítene lefordítani?

Figyelt kérdés

Egy magyar szöveget kéne németre fordítani.

Na kezdem is:


A hobbim a kutyasétáltatás és a kutyás sportok.

A kutyámmal 2-3 órákat szoktunk sétálni. A séta alatt átvesszük a tanult trükkjeit. (Ül, fekszik, pacsi, marad, lábhoz) Szoktunk víz közelébe is menni, de nem szeret úszni sajnos. Kutya suliba a jövő nyártól járunk majd, ahol agility edzésre is járhatunk majd.

Mikor sétálunk mindig füves pusztákra megyünk ahol el tudom engedni hogy ki fárassza magát, majd frizbizünk. Ő egy igen energikus kutya ezért kell minden nap elvinnem.

Otthon is elég sokat tanulunk, mert az agyát is lekel fárasztani.


Mivel nem vagyok egy nagy németes ezért nem ment valami jól a lefordítása. Ezért kérnék tőletek segítséget!

Google fordítósok kiméljenek:)


Előre is köszi!


2011. okt. 15. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Huh....Lennének tippjeim,de nyelvtanilag nagyon nehéz szöveget választottál.Ráér kb. 1 óra múlva a dolog?Nem tudom megírni a szöveget,de egyes mondatokat le tudok írni,meg pár szót is neked.
2011. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze hogy ráér, és ha tényleg meglesz azt nagyon nagyon köszönöm!
2011. okt. 17. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Na itt vagyok.Képzeld,elkezdtem írni,már a végén tartottam,és véletlenül lenyomtam egy billentyűt,aminek következtében bezárult az egész :(

Sietnem kell,úgyhogy az esetleges helyesírási hibáimtól tekints el,de ígérem,hogy a melléknév ragozásnál mindenképpen oda fogok figyelni.


Mikor sétálunk mindig füves pusztákra megyünk.(Bontsuk ketté):Wenn wir spazieren gehen(elehet,hogy itt führennel kéne írnunk,döntsd el,melyikkel akarod írni),wir auf eine grasige Pußta gehen.Dort kann er bewegen sich,dann spielen wir Frisbi.

Ő egy igen energikus kutya ezért kell minden nap elvinnem.

Otthon is elég sokat tanulunk, mert az agyát is lekel fárasztani. - Er is ein lebsenslustiger(energischer,akár írhatod ezt is) Hund,deshalb muss ich mith ihm immer spielen(írhatnánk ide is spazieren führent/spazieren gehent,de az nagyon szóismétléses lenne,így inkább írjunk spielent.Az ¸¸elvinnem˝meg nagyon rosszul hangzana németül.)Wir lernen zu Hause so viel,weil wir sein Gehirn auch müssen ermüden.Ide leginkább a siches bemühen ige kéne,lehet,hogy ermüdennel nem si fogják elfogadni,de sajnálom,nem nagyon tudok Katiban siches igét E/3-ban leírni.

Meine Hobbys sind: meinen Hund spaziern führen und Sport für Hünde.-A hobbim a kutyasétáltatás és a kutyás sportok.

A kutyámmal 2-3 órákat szoktunk sétálni.-Wir spazieren ein paar Uhr.


Nyolcadikos vagyok,száz,hogy lesznek benne hibák,mivelhogy mi-én inkább németről fordítok magyarra,nem pedig magyarról németre.A többit írd meg te,mert azokat már csak tele hibával tudnám megírni.

Kommando-trükk

Pfötchen geben-pacsi adás

Bleiben-maradni

2011. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon a segítséget!
2011. okt. 17. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!