Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen "cselfogást" kell...

Milyen "cselfogást" kell alkalmazni ennél az egyenletnél?

Figyelt kérdés

Hogy lehet úgy megoldani, hogy másodfokú egyenletet kapjunk, és tudjuk alkalmazni a megoldóképletet?


[link]


Köszönöm szépen :)


2011. okt. 16. 20:27
 1/4 anonim válasza:
Szia!Remélem nem mondok orbitális nagy baromságot,ezer éve nem volt már matekom,de én a következőre gondoltam: a nevezőt,tehát az (x+5)négyzet-et megszorzod a 11-gyel. Nekem elég nyomi számok jöttek ki,de behelyettesíthető a képlet! :) Ha nem jó akkor bocsi,már én is kíváncsi vagyok! :)
2011. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom :)
2011. okt. 16. 22:27
 3/4 anonim válasza:

Első körben kösd ki, hogy x nem lehet egyenlő -5.

Második körben nézd át a hatvány- illetve tört azonosságokat.


Ha nem jössz rá, akkor tréfáld meg a tanárt és oldd meg általános negyedfokú megoldóképlettel, méghozzá úgy, hogy közös nevezőre hozod az egészet ((x+5)^2).

x^4+10x^3+39x^2-110x-275=0 bár nem erre megy ki a feladat, de viccnek jó lenne. Két valós gyök van elvileg,

x1=~-1,791 és x2=~2,791 tört vagy gyökös alakban biztos szebbek.

2011. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi, nem hiszem, hogy be merném vállani :D

konkrétan az itt alkalmazandó/ható azonosság érdekelne. nézegetem pár napja, de még nem jött az ötlet.

2011. okt. 17. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!