Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi lehet a szorzatok maximuma?

Mi lehet a szorzatok maximuma?

Figyelt kérdés

Egy szélsőérték feladatban akadtam el, szerintem sztani-mértani összefüggést kellene alkalmazni. A feladat szövege alapján 4 dolgot jelölhetek ismeretlennel, mindegyik esetben más szorzatnak keressük a maximumát. Ha valakinek bármilyen ötlete van akár csak az EGYIKHEZ is, kérem ossza meg velem! :)

tehát:

0<x<4 esetén a négy szorzat:

a, x*(4-x^2)

b, x*gyök(4-x)

c, gyök(x)*(4-x)

d, (2-x)^3

Előre is köszönöm!


2011. okt. 29. 16:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, a (2-x)^3 hibás, nem tudom mit ronthattam el :S
2011. okt. 29. 17:00
 2/6 anonim ***** válasza:
mindegyik legyen egy fuggveny es dervilad le oket. a derivalt fg-t eggyenlove teszed 0-val es annak a megoldasait ha visszahelyetesited az eredeti fg-be akkor megkapod a fg-ek stacionarius pontjait, tehat a minimumot vagy a maximumot. Majd a fg-rol dontsd el te, h min vagy max
2011. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ide írd be őket:

[link]

(ez az a,)


és itt megmondja a szélsőrtékeket (local minimum, local maximum)

2011. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első függvényen részletesen bemutatom, amit a többiek is írtak:

[link]

2011. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos több hiba került be az előző rajzba, ezért újra küldöm:

[link]

2011. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet mindenkinek! :) Deriválni sajnos még nem tudok, de legalább tudom, hogy hol a maximum:) Megpróbálom másik közepekkel való összefüggéssel, ha sehogy nem sikerül, akkor egy gyorstalpaló deriválást átfutok, és úgy oldom meg - először egyedül próbálva, aztán ha nem menne, akkor a kép alapján (az utolsó válaszoló mintájára :D)
2011. okt. 30. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!