Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy konstans (nulladfokú)...

Egy konstans (nulladfokú) függvénynek van-e maximuma?

Figyelt kérdés

x-> -5

tudom, hogy x tengellyel párhuzamos.

sok függvény között van, és ki kell választani melyikeknek van maximuma.

írjam azt, hogy

maximuma van x=]-∞;∞[

értéke: y=-5

?


2010. nov. 17. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
minden pontjában lokális maximuma van, mert definíció szerint azt nézzük, hogy van-e nála magasabb függvényérték. és ha nincs, akkor az egy maximum. Legalábbis mi így tanultuk, azzal a kitétellel, hogy ez elég beteg kérdés.
2010. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs, mert a maximum- vagy minimumpontot a függvény másodrendű deriváltja adja meg. Az első pedig azt adja meg, hogy mennyire van megdőlve a vízszinteshez képest.

Nem tudom, hogy hányadikos vagy, de azért elárulom, hogy egy konstans deriváltja nulla. Ebből következik, hogy vízszintes a függvény...azaz egy x tengellyel párhuzamos egyenes. Nullát meg nincs értelme még egyszer megderiválni, mert az úgyis nulla...szóval nem létezik a másodrendű deriváltja...szóval nincs maximum- vagy minimumpont.

2010. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, az volt :) egyébként 9-es vagyok
2010. nov. 19. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!