Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon sürgős, kaptam egy...

Nagyon sürgős, kaptam egy feladatlapot matekból ma este, holnapra kell postázni! Segítene néhány feladatban valaki?

Figyelt kérdés

1,Melyik az a legkisebb pozitív egész szám, amelynek számjegyeinek szorzata 5040?


2,Mennyi maradékot ad 7-el osztva az 1*8*15*22*29*...*92*99 szorzat?


3,Hány olyan pozitív egész szám van, amelynek minden számjegye különböző, és a számjegyeinek szorzata 36?


4,Hány olyan négyjegyű pozitív egész szám van, amelyben van legalább két azonos számjegy?


5,Hány olyan négyjegyű pozitív egész szám van, amelynek számjegyei pontosan kétféle 0-tól különböző számjegyből állnak?


2011. nov. 7. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, ez egy versenyfeladatsor. Ebben az esetben a megoldásban segíteni és a segítséget kérni/elfogadni sem szép dolog.
2011. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 - 1, mert minden szám a szorzatban 7el osztva 1 maradékot ad

3 - a 36 az felírható 2*2*3*3 -nak, de ez ugye felejtős, mert több azonos számjegy van, akkor 6*6 is jó lenne, de itt is azonosak a számjegyek, tehát marad a 4*9, ez meg két szám lehet, a 49 és a 94

4 - Kivonjuk az összes esetből a rossz eseteket, mert azokat könnyebb kiszámolni. Az összes eset ugye 9*10*10*10 (az első számjegy nem lehet 0, a többi igen) , a rossz eset meg ha minden számjegy különböző, tehát 9*9*8*7, a kettőnek a különbsége pedig 4464

5 - Ebben nem vagyok biztos, de én úgy csinálnám, hogy az első helyre 9 másodikra 8, a harmadik negyedikre 1 1 számjegy jöhet, és ennek 4*3*2*1 variációja van, tehát 9*8*4! de nem tuti :)

2011. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Nem, ez a feladatlap a felvételihez szükséges.. Ma volt fogadóóra és most adta a tanárom anyumnak a lapokat.
2011. nov. 7. 20:44
 4/4 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Köszi a segítséget! :)


Még várok válaszokat aki tudja a többit :)

2011. nov. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!