Hogyan kell ezt kiszámolni?


PLS! Valaki segítsen :( Nem értem, nem tudom kiszámolni. Mi hogyan van?

Gazdasági! :(

Házi feladat:

Ki kell számolni a készlet növekedést(KN) ?

Megvan adva a nyitó készlet (NYK), készlet csökkenés (KCS), záró készlet (ZK).

Ebből hogyan számoljam ki a KN-t?

[NYK+KN-KCS=ZK] nem tudom ez mire lenne jó..

_______________________________________________________

NYK= 680.-

KCS= 430.-

ZK= 656.-

Kn= ???

_______________________________________________________

Mennyi a KN? Hogyan kell kiszámolni? Milyen "képletekkel"?

NEM MUSZÁJ KISZÁMOLNI, ELÉG HA LEÍROD A KÉPLETET! és be helyetesíteni már tudok ..

ELŐRE is NAGYON köszönöm!


2011. nov. 10. 17:46
 1/2 anonim válasza:

szimpla matekkal ki lehet számolni..:D

NYK+KN-KCS=ZK /-KN

NYK-KCS =ZK-KN /-ZK

NYK-KCS-ZK=-KN

-KNx-1=KN


nem biztos..de szerintem igy..

2011. nov. 10. 18:28
 2/2 anonim válasza:

NYK+KN-KCS=ZK Ez a képlet, amiből 3 tagot ismersz a 4.ik ismeretlen. Simán át kell rendezned ezt az egyenletet és kész.(mindkét oldalhoz hozzáadsz KCS-t, kivonsz NYK-t)


Rendezés után:

KN=ZK+KCS-NYK

Tehát: KN=656+430-680--> KN=406 Ft

2011. nov. 10. 21:19