Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Izóbár folyamatnál, ha a hőt...

Magyar izom kérdése:

Izóbár folyamatnál, ha a hőt csökkentjük, a térfogatta a gáznak is csökken ezzel együtt, és így kevesebb munkát végez?

Figyelt kérdés
Vagy hogy magyarázható hogy Izoterm és Izóbár folyamatnál a izoterm végez kevesebb munkát ha egyenlö mennyiséggel csökkentjük mind kettönél a gáz térfogattát?
2011. nov. 12. 11:03
 1/4 NoodIy ***** válasza:
2011. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 NoodIy ***** válasza:

Próbáld meg az oldalt lévő grafikonok által elképzelni.


Az egyenletek alapján is belátható, hogy melyik nagyobb.

2011. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha egy dobozban bezárt gázra gondolunk,

és izoterm állapotváltozással növeljük a térfogatát, a doboz tetejét egyszerüen felemeli a gáz ahogy tágul?

De izobár állapotváltozásnál, a doboz teteje nem akar elmozdúlni, és ezért több munkát kell végeznie a gáznak ahoz hogy táguljon?

2011. nov. 12. 13:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Most rendesen átolvastam a gázokról szólo részt a fizika könyvemben..


De nem értem igazán, ha valaki tudná tisztázni nekem, hogy hogyan is müködik pontosan nagyon örülnék.

Ha izotermikusan csökkentünk vagy növeljük egy gáz térfogatát, (izobar modon szembe )kevesebb munkát kéne hogy végezzen, a grafikon alapján.


Ugyan akkor, Izotermikusan a munka höböl jön, ha jól értettem, és minden hö ami be vagy ki áramlik a gázból a gáz arra használja fel hogy növelje vagy csökkentje a térfogatát?

Ha ebben az esetben csökkentjük izotermikusan a gáz térfogatát, vagyis külsö erövel összenyomjuk, akkor a kiáramlik hö a gázból, ahoz hogy a magasabb nyomás ellenére ugyan azt a hömérsékletet tudja tartani.


A feladatnál, 1 dm^3-al csökkentjük a gázt. Nem írja ki hogy mennyi a hömérséklet, vagy a nyomás. Kiszámítottam hogy normális nyomás alatt (1.013*10^5 pa) és 298 Kelvin hömérsékleten, akkor tényleg több munkát végezünk izotermikusan.

De ha nagyobb térfogat változás történik, akkor már a izobár modszerrel végzünk több munkát. De hát ez mindig a nyomástól, illetve a hömérséklettöl kéne hogy függjön?

2011. nov. 15. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!