Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnapra meg kell tanulnom 40...

Holnapra meg kell tanulnom 40 német szót! Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés
csütörtökön volt bejelentve, de a matek TZ miatt csak most értem rá tanulni
2011. nov. 13. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk olvasgasd fél órát majd rakd félre, foglalkozz mással és mondjuk olyan egy órával később vedd újra elő. Mielőtt megint elkezded olvasgatni mondd fel magadnak, hogy melyiket jegyezted meg. Majd újra ugyanígy. Vagy én még úgy tanultam, hogy valamilyen magyar szóhoz aminek kb. ugyanolyan a hangzása és tudtam, hogy eszembe fog jutni ahhoz kötöttem.
2011. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csak negyvenet?nekem az semmiség:D

csak csend kell hozzá ne menjen se a tv se a számítógép se a rádió semmi..és ne zavarjon senki

én ötösével haladtam az ötödik szó után átvettem az elsőtől az összeset.megint öt szó a tizediknél újra átvettem az egészet az elsőtől..és így tovább

2011. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
angol könnyebben szokott menni, itt van az a sok szar névelő meg többesszám :S
2011. nov. 13. 11:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Csinálj kis kártyákat, aminek a egyik felére magyarul, a másikra németül írod a szót, már ezzel is gyakorolod. Aztán nézd a magyar oldalt, és mondd németül. Eleinte állandóan forgatnod kell majd a kártyákat, hogy mi van a másik felén, de idővel simán eszedbe jut. Ami már nagyon megy, azt a kártyát egyszerűen félreteszed, és csak a többit gyakorlod.
2011. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj ne vicceljünk már :D oszd fel azt a 40 szót kisebb részekre, mondjuk 4-szer 10-re vagy 5-ször 8-ra és így tanulgasd. Olvasd el 3x a kis részt, majd takard le a magyar felét és próbáld visszamondani a német szavak jelentését. Ahányat nem tudtál annyiszor még olvasd el a kis részt. Majd megint, letakarod a magyar felét és próbálod visszamondani a német jelentéseket. Ha ismét volt vmennyi szó, amit nem tudtál annyiszor megint elolvasod. Ha sikerült visszamondanod a jelentéseket, akkor a német felét takard le és magyarról próbált visszamondani németre. Itt is ugyanaz az elv, ha nem tudsz vmennyit, akkor annyiszor elolvasod megint. Ezt annyiszor kell , amíg el nem tudom mondani a szavakat oda-vissza. Max 1 óra de sztem fél óra alatt is meg lehet tanulni ennyi szót.
2011. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
általában magyar-németet kérdeznek
2011. nov. 13. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!