Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudom felfogni a...

Miért nem tudom felfogni a geometriai egyenleteket? (8. o) Hf. Lent.

Figyelt kérdés

Holnapra kellene... az egyik


1, Az ABCD négyszög A csúcsánál fekvő belső szöge 60°-kal nagyobb , mint a B csúcsnál fekvő szög harmada. A B csúcsnál fekvő szög megegyezik a C csúcsnál fekvő szöggel és a D csúcsnál fekvő külső szöggel. A 4szög minden oldala 8 cm. Mekkora a területe?


2011. nov. 13. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel minden oldala egyforma hosszú ezért ez egy rombusz. Mivel rombusz ezért, bármelyik oldaloán a 2 szög összege 180 fok. Ez alapján fel tudod írni az egyenleteket.
2011. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi megpróbálom,de nekem nincs agyam a matekhoz. :D


még van 1


: Egy téglalap egyik oldala 3cm-rel rövidebb ,mint a másik. A rövidebb oldallal megegyező oldalú négyzet területe 18 cm2 -rel kisebb ,mint a téglalap területe. Mekkorák a téglalap és négyzet lapjai?

2011. nov. 13. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha követed amit az első feladatnál javaslok, biztosan menni fog a második is:

[link]

2011. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kész leszel a másodikkal, itt ellenőrizheted:

[link]

2011. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!