Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudjuk, hogy közelítőleg a...

Tudjuk, hogy közelítőleg a következő formula írja le egy bambuszfa magasságát x év elteltével, ha x>1: m (x) = 2*sqrt (0,2*x+1) +0,5 (méter). B) A képlet szerint legfeljebb hány évig élhet egy 25 méter magas bambuszfa?

Figyelt kérdés

Az "a" részét a feladatnak meg tudtam oldani, de a "b"-t nem, mert ezekből az adatokból nem tudom, hogy hogyan kéne kiszámolni azt, hogy meddig ÉLHET egy 25 méter magas bambuszfa.

Gondolom ez az a kérdés lenne hogy hány évig élt a bambusz fa míg elérte a 25 méteres magasságot.

(sqrt=négyzetgyök)


2011. nov. 17. 20:57
 1/2 bongolo ***** válasza:

Szerintem is az. Lehet, hogy úgy volt megfogalmazva a kérdés, hogy "hány ÉVE élhet"? Mert az is azt jelenti.


Meglepően nagy szám jön ki, úgyhogy a képlet bizonyára csak matekpélda. (Gondolom nem okoz gondot megoldani...)


A példától függetlenül: a bambusz egyebként tipikusan nagyon gyorsan felnő a teljes magasságára (van olyan, ami naponta(!) 100 centit is nől, bár a leggyakoribb olyan 5-10 cm naponta). A növekedés néhány hónapig tart csak, utána a magassága már változatlan marad évekig. A második és harmadik évben már csak a szára keményedik, aztán nagyjából 10 éves kora után elpusztul.

2011. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
0%
Hát ez 1 fos , Debreceni suttyó
2011. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!