Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki le tudná nekem írni...

Valaki le tudná nekem írni 5-9 mondatban a Radnóti Nem Tudhatom című versének elemzését?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 20:10
 1/1 anonim válasza:

1. rész: Szülőhazájához iránti érzelme nagyon erős, leirja, hogy e tájék mit jelent számára.Otthon érzi magát.


2. rész: Egy pilóta szeméből szemlélteti a tájat .Sok az ellentét benne. Radnótinak szép emlékei vannak a hazájáról, míg az ellenségnek csúnya, bombázandó vidék. Bemutatja a tájat közelről is nemcsak a repülőgépről.


3. rész: Saját magát , a népét is bűnösnek tartja, mint akár a többi népet. Utolsó mondata összetartásra és a politikai ellenségeskedés megszűnésére utal.



Költői eszközök:

Hasonlat :„Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága”

Megszemélyesítés: ”lábamhoz térdepel egy-egy bokor,”

Metafora: „a csókok íze számban hol méz, hol áfonya”

jelző : „a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom”

2013. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!