Sinx+cosx-sinx*cosx=1 Valaki segítene?

2011. dec. 10. 18:31
 1/3 A kérdező kommentje:
légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne
2011. dec. 10. 19:01
 2/3 anonim ***** válasza:

sinx + cosx - sinx * cosx = 1

sinx + cosx - sinx * cosx - 1 = 0

sinx * cosx - sinx - cosx + 1 = 0

Alakítsd szorzattá:

(sinx - 1) * (cosx - 1) = 0

Szorzat akkor és csak akkor 0, ha az egyik tényezője 0, tehát

sinx - 1 = 0

sinx = 1

vagy

cosx -1 = 0

cosx = 1


Ha sinx = 1, akkor x = pi/2 + 2*k*pi, ahol k egész.

Ha cosx = 1, akkor x = 2*m*pi, ahol m egész

2011. dec. 10. 19:09
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2011. dec. 10. 19:20