Kis könnyű matek?

Figyelt kérdés

Hány darab almát tegyek egy polcra, hogy minden polcon ugyanannyi legyen?

Annyit elárulok,hogy ez a szám 19 nagyobb,de 32-nél kisebb

Az almát négyesével rakom,akkor az utolsó polcon 3 alma lesz,

ha ötösével rakom akkor kettő marad az utolsó polcon .Hány darabot tegyek egy-egy polcra?


2011. dec. 12. 13:47
 1/9 BKRS ***** válasza:

19 es 32 kozotti szam,

5-tel osztva 2 maradekot ado szamok:

22,27,32

Ezek kozul 4-gyel osztva 3-at maradekul 27 ad csak.

Tehat 27 almad van.

27=5*5+2

27=6*4+3

Rakhatod 1-, 3-, 9- vagy 27-esevel ugy hogy minden polcon ugyanannyi legyen.

A kerdes csak az, hogy hany polcod van es hogy hany alma fer el egy polcon.

A feladatbol kiderul, hogy legalabb 7 polcod van, tehat egyesevel vagy harmasaval rakashoz lehet, hogy nincs elegendo.

Azt is tudjuk, hogy legalabb 6 alma elfer egy polcon, de nem tudjuk, hogy 9 alma vagy 27 elfer-e.

2011. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nagyon szépen köszönöm.
2011. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
de hogy ugyanannyi legyen minden polcon nekem sehogy nem jön ki.....27 elosztva sehogy nem jön ki,pedig kiszámolva az a keresett szám....nem tudom....gondolkozom még ...nagyon
2011. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

akkor 3×9=27

tehát hiába van 7 polcom...akkor vagy 3 polcom van,vagy 9

mert ez lenne a logikus.....de lehet hogy csak hülyeségeket irok...bocsi

2011. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mar nem azert, de en ennek ma vagy otszor nekifutottam, vegul pedig levontam a kovetkeztetest: ennek a szovegnek igy semmi ertelme nincs. Nem hogy matematikailag, attol fuggetlenul sem.


1. Az sehol sincs leirva, egyaltalan mirol van szo? Van egy szekrenyunk tobb polccal, amire pakolunk?

2. Az elso kerdes egy total ertelmetlen kerdes. Mindegy mennyit teszel ra, ha mindegyikre ugyanannyit teszel, akkor ugyanannyi lesz. Nem nagyon lattam meg ilyen feladatkiirast, ahol egy ilyen frazissal inditunk, de mindegy.

3. Aztan megprobaltam elvonatkoztatni a pongyola feladatkiirastol, es kiszamoltam, hogy a megadott adatok szerint (a harmadik es egyben az egyetlen ertelmes mondat) ugye 6 polcnak kellene lennie, es ekkor visszakanyarodok a masodik mondathoz, hogy ez a szam (milyen szam ?!) 19 es 32 kozti. Mi van? Nem lehet tudni, hogy ez a szam mit jelent?


Na most ket lehetoseget latok:


1. Ha a feladat kiiroja szivatni akart, akkor sikerult, mert jol fel** az agyam

2. Ha nem, akkor valoszinuleg nem torodott a feladat pontos megfogalmazasaval, es ez meg bosszantobb.

2011. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Pontosan leírom a feladatot:

Egérkének a kamrában több polc van felállítva.

A sajtokat rendezgeti éppen.

A sajtgyűjteményéről annyit elárult,hogy 19 db-nál több van,de 32 db-nál kevesebb.

Ha négyesével sorakoztatja a polcra,akkor az utolsó polcon 3 db sajt lesz.

Ha ötösével sorakoztatja,akkor az utolsó polcra kettő marad.

Hány darab sajtot tegyen egy-egy polcra Egérke,hogy minden polcon ugyanannyi sajt legyen?


Pontosan van le írva,ez egy harmadikos tanuló házi feladata!

2011. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem akarok senkit szívatni.....ide mindig olyan matek példákat rakok fel,amit megtudok oldani....de úgy mint te...ha tegezhetlek....nem értem....az egésznek a lényegét...
2011. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BKRS ***** válasza:

harmadikosnak... hmm... le kell vele rajzoltatni talan:


Hat ha 5-osevel rakva nem lenne maradek alma akkor hany alma lehetne?

20, 25 vagy 30

De 5-osevel osztva 2 maradekot ad, tehat 22, vagy 27 lehetne az almak szama. 32 mar nem lehet mert 19 es 32 kozott kell az almak szamanak lenni. (rajzold le)


22 sem lehet, mert az negyesevel rakva 2 hagyna az utolso polcra. (rajzold le)


Tehat akkor csak 27 lehet.

Ez 4-esevel rakva tenyleg 3-at hagy az utolso polcra (rajzold le)


Na es akkor hanyasaval lehet lerakni a 27 almat, hogy mindenhol ugyanannyi legyen:

mondjuk minden sorba 9-et

vagy minden sora 3-at

vagy minden sorba 1-et, ehhez 27 polc kell.

Vagy az osszeset 1 sorba, ehhez eleg 1 hosszu polc is.


Az utolso megoldas az minden ilyen feladatra jo,

Akarmennyi alma van lehet oket egyesevel a polcokra rakni es minden polcon 1 alma lesz

meg lehet az osszeset ugyanarra a polcra rakni, es akkor azon az egy polcon nyilvan ugyanannyi alma lesz.

2011. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Unokám is így oldotta meg.
2011. dec. 17. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!