Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy van az etén és etin...

Hogy van az etén és etin (acetlilén) molekula szerkezeti képlete? Illetve milyen molekulákban alakul ki dít kötés és hogyan?

Figyelt kérdés
Az etén és etin szerk. képlete kéne, kötésszöge, térszerkezete, molekula alakja. Például Cl-Be-CL.
2011. dec. 15. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Etén: [link] nem hiszem, hogy a molekula alakjára lenne külön szó, minden atom egy síkban van, szóval azt lehet mondani, hogy síkalkatú, esetleg annyit hozzá lehet tenni, hogy olyan, mintha két síkháromszöget "összetapasztanánk". A kötésszög a szénatomok körüli két-két hidrogén kötése közel 120°-os szöget zár be egymással, a két szén pedig 180°-ot.

Etin: [link] lineáris molekula, minden kötésszög 180°.


A "dít" kötésedet pedig nem tudom értelmezni.

2011. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Basszus elírtam. Datívra gondoltam. Bocsi.
2011. dec. 15. 20:17
 3/5 A kérdező kommentje:
Az etén molekula miért apoláris amikor nem ideális a térszerkezet?
2011. dec. 15. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:
azért, mert szimmetrikus. a C-H kötések elektronjai a C felé tolódnak el, ha a kötéseket vektorként ábrázolod, azok kioltják egymást.
2011. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ezekben nem tud kialakulni datív kötés, mert sem a C, sem a H nem tud kialakítani.


etilén:

- C2H4

- H2-C=C-H2

- kötésszög kb. 120°, a szenek közti kettős kötés miatt kissé kevesebb

- térszerkezet alatt nem tudom, mit értesz, molekularácsban kristályosodik, ha erre gondolsz.

- síkmolekula, hogy ennek az alaknak van-e külön neve, nem tudom. két, csúcsával egymás felé fordított síkháromszög.


acetilén

- C2H2

- H-C÷C-H (÷--> hármas kötés)

- kb 180° kötésszög, kicsit kisebb

- lineáris

- molekularácsos

2011. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!