Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány fakultációt lehetséges...

Hány fakultációt lehetséges felvenni?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 11.-es és szeretem a reál tantárgyakat meg a törit. Nekem az egyik ismerősöm azt mondta, hogy max. 2 tantárgyat lehet felvenni fakultációba, vagy pedig nem fér bele sok az órarendben. Ez igaz?

Mert én a matekot, kémiát, fizikát fel akarom venni, de mellé még a töri is jöhetne, mert azt kedvelem. :)

Szerintetek?


2012. jan. 14. 17:15
 1/9 A kérdező kommentje:
(Rossz témába kérdeztem véletlenül jelentettem!)
2012. jan. 14. 17:16
 2/9 anonim ***** válasza:
Iskoládtól függ,lehet egy időpontban van ezért nem tudsz menni mindre,de szerintem felesleges is.Döntsd el mi kell neked és menj arra.Miből kell neked érettségi?
2012. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vegyészmérnökire akarok menni szóval kémia, fizika.
2012. jan. 14. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt kell megtudakolnod, hogy jövőre melyik órák fogják ütni egymást. Nálunk például heti 2 (fizikából 3) fakultációs óra van, 2-en pedig matek-bioszt választottak, hát mit ad isten mind a 2 óra ütötte egymást... végül megbeszélték a matektanárral, és az egyik órát át tudták helyezni. A másikat úgy oldják meg, hogy egyik héten bioszra mennek, másik héten matekra.

Az előző sulimban pedig két fakultációs sáv volt, és amik egy sávban voltak, azok mindig egyszerre voltak, és semmi átjárás...

Szóval erre a kérdésre itt nem nagyon fogsz egyértelmű választ kapni, a saját sulidban kellene megérdeklődnöd. Azt sem tartom kizártnak, hogy meg lehessen kérvényezni egy-egy cserét, vagy valami.

2012. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnöki...? Én is, idén érettségizem. Melyik egyetem? Azért kérdezem, mert a BME-re pl. a matek kötelező, és mellé kell még egy tárgy... nem tudom, hogy a Pannon egyetemen vagy Debrecenben mi a követelmény.
2012. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Debrecenire vagy a BME-re.
2012. jan. 14. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Megnéztem, a DE felvételi követelményei: matematika ÉS biosz v. fizika v. informatika v. kémia v. szakmai előkészítő tárgy

BME-n ugyanez.

Tehát mivel matekot kötelező vinni, én emellett a kémiát javaslom fakultációra. (Mire te odakerülsz, addigra azt hiszem, pont kötelező lest a két emelt érettségi is.)


Egyébként a fizika és a kémia fakultáció is "ütni" szokta egymást, legalábbis az összes suliban, amiről eddig hallottam, ezek a faktok egy időben voltak, pont azért, hogy a matekot mellé lehessen választani.

2012. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bensdorp ***** válasza:
Nálunk 4-et lehetett maximum felvenni, szintén sávok voltak, előre megadták, hogy mik vannak egy időpontban. Az osztályfőnöködet kérdezd meg, mert innen nem tudunk segíteni, csak találgatni.
2012. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk beleszámít a faktos jegy a tantárgyba (tehát pl. matekfakt jegye+matekóra jegye).Ha nektek is,akkor vigyázz,hogy mit veszel fel.


Matekot mindenképp vegyél fel szerintem...


[link] jól hangzik,sok sikert 2 év múlvára!Remélem én is sikeres leszek.:D

2012. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!