Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a 2 szám Legkisebb közös...

Mi a 2 szám Legkisebb közös többszöröse és legnagyobb közös osztója?

Figyelt kérdés

[link]


Valaki eltudná mondani, hogy hogyan kell kiszámolni? Elvileg nagyon egyszerű, csak én vagyok hülye. Köszi! :)


2012. febr. 5. 14:49
 1/4 Kinga néni ***** válasza:

pedig nagyon rendesek voltak, h a prímtényezős alakot adták emg, azzal már nem kell törődni :)


lnko:

megkeresed a közös tényezőket, és mindet a legalacsonyabb hatványon veszed. közös a 2,5,11


2: a 2^1 alacsonyabb, m a 2^3

5: az 5^1 alacsonyabb, m az 5^2

11: a 11^3 alacsonyabb, m a 11^4


így a lnkoezek szorzata: 2^3*5^2*11^4


l.k.k.t:

itt pedig veszed az összes előforduló tényezőt, és mindegyiket a leg n a g y o b b hatványra emeled, majd összeszorzod

2012. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A l.n.k.o. -nál nem csak annyi, hogy veszem a közös tényezőket a éegkisebb hatványon és összeszorzom? Egyébként köszi szépen!
2012. febr. 5. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:

LNKO: közös prímek az előforduló legkisebb hatványon

(a közös prímeket a prímtényezős felbontásra vonatkozóan értem)


LKKT: az összes előforduló prím az előforduló legnagyobb hatványon

2012. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kinga néni ***** válasza:
ha jól látom, még 2x leírtátok, amit írtam. de sebaj :-P
2012. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!