Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számítsd ki a négyzet területé...

Számítsd ki a négyzet területét, ha két oldalegyenesének egyenlete: 3x+4y=20 ; 3x+4y=-55 valaki segítene?

Figyelt kérdés
egyenlet
2012. febr. 7. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha abrazolod ezt a ket egyenest, akkor lathatod, hogy parhuzamosak. A negyzet minden szoge meroleges, ezert a negyzet oldala pont a ket egyenes tavolsaga lesz. (Mashogy nem tudsz negyzetet rajzolni az adott feltetelekkel.) Innen pedig egyszeruen szamolhato a terulete.
2012. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem értetted meg az első válaszát, azért nem reagálsz rá? Itt a megoldás:

[link]

Csak a terület kiszámításáig volt kérdés, én végig csináltam azt is, amit MOST nem kérdeztek.

2012. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, azért nem írtam vissza, de köszönöm így már világos
2012. febr. 7. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!